-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny CEO Krakenu, Jesse Powell: Elon Musk by si mal o ťažbe Bitcoinu...

CEO Krakenu, Jesse Powell: Elon Musk by si mal o ťažbe Bitcoinu naštudovať viac

Výkonný riaditeľ Krakenu, Jesse Powell, odporučil Elonovi Muskovi, aby študoval, ako funguje ťažba BTC. Je presvedčený, že toto aktívum je oveľa ekologickejšie, ako si ľudia myslia.

„Elon Musk by si mal o ťažbe Bitcoinu zistiť viac informácií, pretože kryptomena je v skutočnosti oveľa zelenšia, ako si ľudia myslia,” komentoval generálny riaditeľ Krakenu, Jesse Powell. V nedávnom rozhovore tiež pripustil, že krypto-trh sa po poslednom býčom trhu ochladil.

Musk by mal viac študovať ťažbu BTC

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla si minulý mesiac vyslúžil titulné články po tom, čo tento výrobca elektromobilov zrušil možnosť platby Bitcoinom s odvolaním sa na environmentálne problémy. Musk začal kritizovať vysokú spotrebu energie potrbnú na ťažbu BTC. Jeho názor nezmenili ani početné debaty na Twitteri.

Najoptimistickejším prísľubom miliardára a giganta s elektrickými vozidlami bolo, že spoločnosť znova umožní platby BTC, akonáhle bude dôkaz o tom, že väčšina Bitcoinu pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Zdá sa, že Jesse Powell patrí medzi tých, ktorí veria, že najväčšia kryptomena je v skutočnosti oveľa ekologickejšia, ako si ľudia myslia. V rozhovore pre agentúru Bloomberg, výkonný riaditeľ Krakenu poznamenal, že Elon Musk by si mal o ťažbe BTC naštudovať viac, pretože toto aktívum robí z hľadiska využívania obnoviteľnej energie veľmi veľa.

„Myslím si, že by mohli existovať ekologickejšie alternatívy. Zároveň som presvedčený, že Bitcoin je oveľa ekologickejší, ako mnohí tvrdia. Predstavuje spôsob, ako zachytiť veľa vyhodenej a stratenej energie. Je to svojpomocný spôsob obnoviteľných zdrojov. Myslím si, že v sektore obnoviteľnej energie má veľa zásluh. Neviem, ako dlho to Elon študuje, ale myslím si, že sa ešte v tejto téme má čo učiť.”

Ochladenie býčieho trhu?

Generálny riaditeľ dlhoročnej krypto-burzy so sídlom v USA načrtol výrazný rast používateľskej základne v prvých mesiacoch roka 2021. Navyše poznamenal, že za toto krátke obdobie sa zaregistrovalo viac zákazníkov ako v celom roku 2020.

Zároveň ale pripustil, že trend sa môže obrátiť, pretože trh s kryptomenami už nerastie takým extrémnym tempom. „Bitcoin a väčšina altcoinov klesli až o 50 % od svojich maximálnych hodnôt. Väčšina obchodníkov má tendenciu byť na vedľajšej koľaji, keď dôjde k takýmto cenovým pohybom,” vysvetlil Powell.

Okrem toho poznamenal: „Ľudia, ktorí si prišli pre rýchle zisky boli tí, ktorí oveľa rýchlejšie predávali počas najnásilnejších fáz prepadu trhu minulý mesiac. Naopak, dlhodobí držitelia akumulovali, čo je zrejmé aj z posledných správ.”

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Elon Musk Should Study Bitcoin Mining More, Advised Kraken’s CEO Jesse Powell. [online]. [cit. 2021-06-18]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/elon-musk-should-study-bitcoin-mining-more-advised-krakens-ceo-jesse-powell/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments