23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Havaj mal tento rok spomedzi štátov USA najväčší nárast dopytu po kryptomenách

Havaj mal tento rok spomedzi štátov USA najväčší nárast dopytu po kryptomenách

„Asi 6 % obyvateľov USA teraz používa alebo vlastní kryptomeny a trend rastie,” uvádza sa v správe.

Nová správa od spoločnosti MiQ Digital naznačuje, že dopyt po kryptomenách sa v roku 2021 najviac zvýšil v amerických štátoch Havaj a Kalifornia.

„Kryptomeny ešte nemusia byť súčasťou bežného hospodárstva, ale dopyt je v niektorých štátoch taký vysoký, že americké finančné úrady hľadajú spôsoby, ako regulovať trh,” uvádza sa v správe. „Asi 6% obyvateľov USA teraz používa alebo vlastní kryptomeny a trend rastie.”

Správa dodala, že Dogecoin (DOGE) zaznamenal najväčší nárast ceny. Stalo sa tak vtedy, keď od decembra 2020 vyskočil o 6 900 %. Údaje ale naznačujú, že dopyt po Bitcoine (BTC) sa v USA najviac zvýšil na Havaji a v Nevade. Rast ceny bol oproti DOGE pritom výrazne nižší, a to 51 % za rovnaké obdobie. V čase zverejnenia bola cena DOGE 0,31 USD a BTC 37 816 USD.

Podniky a retailoví investori sú pravdepodobne priťahovaní do rôznych štátov kvôli reguláciám. Vzhľadom na to, že vláda USA do značnej miery prenechala otázku regulácie kryptomien na jednotlivé štáty, ústava USA umožňuje rozdiel medzi federálnym a štátnym právom, štát ako Texas s menšou reguláciou svojej energetickej siete môže pôsobiť pre krypto-minerov príťažlivejšie. Wyoming zdanlivo láka blockchainové firmy prácou vykonanou senátorkou podporujúcou krypto Cynthiou Lummis a Caitlin Long, generálnou riaditeľkou digitálnej banky Avanti Bank & Trust.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021 Hawaii had largest increase in demand for crypto out of US states this year. [online]. [cit. 2021-06-18]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/hawaii-had-largest-increase-in-demand-for-crypto-out-of-us-states-this-year

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments