Janet Yellen sa v kryptomenách zmýlila

0
128

Ministerka financií, Janet Yellen, opäť kritizovala Bitcoin za vysokú spotrebu energie a nezákonnú činnosť.

Janet Yellen opäť vyrazila do boja proti BTC. Kritici však tvrdia, že niektoré z jej predpokladov o kryptomene sú nepresné.

Tajomník amerického ministerstva financií uviedol, že nie je veľkým fanúšikom Bitcoinu. Tentoraz sa zameral na jeho energetickú spotrebu a potenciálne využitie na nezákonné financovanie.

„Nemyslím si, že BTC je používaný ako transakčný mechanizmus,“ uviedol tajomník ministerky Yellen v odpovedi na otázku, či je potrebné, aby ministerstvo financií venovalo aktívu viac pozornosti. 

„V rozsahu, v akom sa používa, sa obávam, že je to často považované za nezákonné financovanie.“

Podľa spoločnosti Chainalysis, ktorá sleduje blockchain, tvorila trestná činnosť 0,34% objemu transakcií kryptomeny, čo je pokles z 2,1% v roku 2019. Správa spoločnosti Rand Corporation poznamenala: „Odhadovaných 99 % transakcií kryptomeny sa vykonáva prostredníctvom centralizovaných búrz, ktoré podliehajú regulácii AML / CFT podobne ako tradičné banky alebo burzy.“

Ale Yellen mala k Bitcoinu čo povedať:

„Je to mimoriadne neefektívny spôsob vykonávania transakcií a to, aké množstvo energie sa pri spracovaní týchto transakcií spotrebuje, je neuveriteľné,“ uviedla ministerka financií.

Carter zdôraznil, že transakcie nie sú energeticky náročnou súčasťou ťažby Bitcoinu. „Z dlhodobého hľadiska nemá zmysel porovnávať dnešné energetické výdavky, ktoré sú primárne zamerané na emisie, s výdavkami, ktoré budú mať odlišnú dynamiku.“ Vzhľadom na to, že už bolo vydaných 18,6 milióna z celkových 21 miliónov BTC, výdavky na energiu by mali časom klesať.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. What Janet Yellen Gets Wrong About Bitcoin. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na:https://decrypt.co/58618/janet-yellen-wrong-about-bitcoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here