-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Inštitucionálna burza uvádza na trh debetnú krypto-kartu

Inštitucionálna burza uvádza na trh debetnú krypto-kartu

Vychýrená vďaka svojej schopnosti umožniť používateľom „implementovať ich digitálne aktíva do každodenného života”, presne taká je debetná karta Bakkt, ktorá je teraz pripravená na nákupy online a aj v obchodoch.

Bakkt, dcérska spoločnosť Intercontinental Exchange, predstavila debetnú kartu. Tá umožňuje zákazníkom používať kryptomeny na maloobchodné nákupy.

V utorňajšom oznámení spoločnosť Bakkt uviedla, že púšťa na trh plne virtuálnu debetnú kartu Visa umožňujúcu platby online aj v obchode. Držitelia kariet môžu míňať Bitcoin (BTC) zo svojich Bakkt účtov bez toho, aby čakali na konvertovanie kryptomeny na fiat.

„Predstavte si používateľa Bitcoinu, ktorý vidí výrazné zisky,” uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Bakkt, Gavin Michael. „Teraz môžu namiesto predaja a čakania na prevod do banky jednoducho vstúpiť do svojho obľúbeného obchodu, vytiahnuť Bakkt Card a kúpiť si to, čo chceli […]. Bakkt Card oslobodzuje majiteľov BTC od používania kryptomien len v online svete a umožňuje nespočetné možnosti využitia digitálnych aktív v každodennom živote.”

Sutton Bank, člen Federálnej poisťovacej spoločnosti, vydáva debetné karty v súlade s povolením spoločnosti Visa. Bakkt sa vyhýba transakčným poplatkom predávaním kryptomien používateľom za cenu vyššiu ako aktuálna trhová hodnota. Podľa neho táto prirážka „nebola počas roku 2021 vyššia ako 1,5 %”.

Vydanie debetnej karty nasleduje po marcovom oznámení Bakkt o spustení aplikácie na platby digitálnymi aktívami. Tá zákazníkom umožňuje nakupovať pomocou BTC a iných kryptomien. V tom čase bola platforma inzerovaná ako prostriedok „na zvýšenie výdavkov spotrebiteľov, zníženie platobných nákladov a posilnenie vernostných programov pre obchodníkov”.

Niekoľko búrz a obchodníkov s digitálnymi aktívami tento rok uviedlo na trh svoje vlastné debetné krypto-karty. Bolo to vďaka rastúcemu povedomiu v tomto odvetví. BitPay vo februári oznámil, že bude ponúkať kryptomenovú Mastercard s podporou šiestich tokenov. Karta Visa vydaná Crypto.com medzitým umožňuje používateľom financovať ich účty s viac ako 100 rôznymi kryptomenami.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Institutional exchange launches crypto debit card. [online]. [cit. 2021-06-23]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/institutional-exchange-launches-crypto-debit-card

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments