-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Boj s nelegálnou ťažbou Bitcoinu: Irán skonfiškuje 7 000 ťažobných strojov

Boj s nelegálnou ťažbou Bitcoinu: Irán skonfiškuje 7 000 ťažobných strojov

Irán pokračuje vo vojne proti nelegálnej ťažbe BTC a údajne zabavil 7 000 ťažobných súprav z opustenej továrne.

Iránske úrady skonfiškovali asi 7 000 strojov na ťažbu kryptomien. Posledný vývoj je v súlade s tvrdými krokmi Iránu proti nezákonnej ťažbe BTC.

Podľa agentúry Reuters v utorok 22. júna 2021 generál Hossein Rahimi, riaditeľ polície v Teheráne, odhalil, že v opustenej továrni v iránskom hlavnom meste boli nájdené ťažiarske počítače používané na vykonávanie nelegálnej ťažby kryptomien. 

Posledné zaistenie je najväčším, aké kedy iránske úrady vykonali. Ešte v januári iránska vláda skonfiškovala viac ako 1 500 nelicencovaných fariem na ťažbu kryptomien. V tom istom mesiaci úrady zaistili 45 000 bitcoinových ťažobných súprav.

Iránska lacná elektrina zaznamenala príliv bitcoinových minerov do krajiny. Štúdia spoločnosti Elliptic, blockchain a krypto-analytickej firmy, uviedla, že Irán predstavuje viac ako 4 % ťažby BTC.

Zdá sa ale, že vláda ťažko bojuje proti sektoru ťažby Bitcoinu a zameriava rôzne operácie na nelegálnu ťažbu BTC. Podľa Iránu táto ťažba údajne ovplyvnila dodávky elektriny v krajine.

Internetový zdroj Cryptopotato uvádza, že iránska vláda schválila dočasný zákaz ťažby Bitcoinu až do septembra 2021. Krajina už skôr uviedla, že bude pokutovať tých, ktorí budú ťažiť Bitcoin pomocou elektriny z ich domácností. 

Zatiaľ čo Irán označuje ťažobnú činnosť za nezákonnú, Čína v tomto sektore podniká celonárodné zákroky. Regióny ako Sin-ťiang, Mongolsko, Čching-chaj a Jün-nan vydali pre minerov oznámenia o ukončení činnosti.

Zníženie počtu čínskych minerov vyvolal prudký pokles hashrate o takmer 50 %.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021 War on Illegal Bitcoin Mining: Iran Confiscates 7,000 BTC Mining Machines. [online]. [cit. 2021-06-23]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/war-on-illegal-bitcoin-mining-iran-confiscates-7000-btc-mining-machines/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments