Prístup k dokumentom SEC pomôže spoločnosti Ripple v obrane

0
117

Posledné rozhodnutie súdu naklonilo prípad v prospech Ripple.

Sudca predsedajúci prípadu SEC proti Ripple nariadil regulačnému orgánu zdieľať dokumenty. 

Tieto dokumenty odhalia pozíciu SEC, v ktorej sa kryptomeny považujú za cenné papiere.

Spoločnosť Ripple získava prístup k dokumentom SEC

V decembri 2020 podala americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) právnu sťažnosť. V nej uviedla, že spoločnosť Ripple a jej riadiaci pracovníci získali predajom XRP ako neregistrovaných cenných papierov viac ako 1,3 miliardy USD.

V aktualizácii prebiehajúceho súdneho procesu sudkyňa Sarah Netburn rozhodla, že SEC musí zdieľať všetky oficiálne dokumenty vyjadrujúce názory regulátora na to, prečo iné digitálne aktíva ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) nie sú cennými papiermi.

Tieto dokumenty môžu pomôcť spoločnosti Ripple posilniť obranu proti obvineniam SEC. 

Podľa sudkyne budú tieto dokumenty pozostávať z poznámok, prepisov a ďalšej komunikácie tretích strán. Tie pojednávajú o bezpečnostnom stave BTC a ETH.

Podľa právnych expertov mohlo posledné rozhodnutie súdu nakloniť prípad v prospech obrany spoločnosti Ripple.

Jeremy Hogan, právny zástupca spoločnosti HoganLegal, usúdil, že prístup k dokumentom SEC bude prospešný pre obranu spoločnosti Ripple, ktorá je „čestná“

Táto konkrétna obrana tvrdí, že SEC neoznámila spoločnosti Ripple to, že jej konanie bolo v rozpore so zákonom skôr, ako začala konať.

Inými slovami, dokumenty možno použiť na tvrdenie, že samotná SEC si nebola niekoľko rokov istá právnym postavením spoločnosti XRP. Okrem toho je možné použiť ich aj na ďalšie preukázanie neviny spoločnosti Ripple v súvislosti s legálnosťou predaja XRP.

Zdroj:

CRYPTOBRIEFING, 2021. Access to SEC Documents Will Aid Ripple’s Defense. [online]. [cit. 2021-04-08]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/access-to-sec-documents-will-aid-ripples-defense/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here