-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Illinois zavádza chartu digitálnych aktív, ktorá bude zvýhodňovať Bitcoin

Illinois zavádza chartu digitálnych aktív, ktorá bude zvýhodňovať Bitcoin

Podobne ako americké štáty Nebraska či Wyoming, aj Illinois plánuje prijať kryptomeny a technológiu blockchain vytvorením legislatívy, ktorá by digitálnym aktívam v štáte napomáhala.

Illinois sa čoskoro stane tretím štátom v USA, ktorý prijme legislatívu. Tá zvýhodní Bitcoin novou chartou digitálnych aktív, ktorá bude poskytnutá namiesto tradičnej banky.

Oznámila to krypto-advokátka a veteránka z Wall Street, Caitlin Long. Tá na svojom twitterovom účte napísala, že Illinois bude tretím štátom, hneď po Nebraske a Wyomingu, ktorý zahrnie kryptomeny do svojich plánov skúmania rozvíjajúcich sa finančných technológií.

Illinois podniká ďalšie kroky smerom ku kryptomenám

V nedeľu 23. marca 2021 prijal Výbor pre finančné inštitúcie v Illinois jednomyseľne návrh zákona o vytvorení bankovej charty pre spoločnosť Special Purpose Trust. Návrh zákona by mohol vstúpiť do platnosti v máji, nakoľko by sa konečné hlasovanie malo uskutočniť dnes 24. mája.

O blockchain a kryptomeny sa štát zaujímal už dosť dlho. Illinois urobil obrovský krok k prijatiu, keď legalizoval inteligentné zmluvy založené na blockchaine. Ako bolo uvedené, Rep. Keith Wheeler predstavil návrh zákona s názvom Blockchain Technology Act, z ktorého by za určitých okolností mohol profitovať priemysel.

Prijímanie kryptomien sa šíri naprieč USA

Caitlin Long pracuje vo výbore pre blockchain vo Wyomingu. Spolu s tímom odborníkov pomohla zaviesť do štátu kryptomeny, čím sa Wyoming stal prvým štátom v krajine, ktorý prijal digitálne aktíva a technológiu blockchainu. Vďaka svojim zákonom podporujúcim kryptomeny pritiahol niekoľko významných krypto-spoločností ako napríklad Ripple . 

Long a jej tím sa snažia vyvolať tzv. reťazovú reakciu po celej krajine, vďaka čomu už aj ďalšie štáty v súčasnosti skúmajú prijatie Bitcoinu. Ako informovala stránka CryptoPotato, Severná Dakota začala akceptovať BTC pre platbu účtov a zároveň sa pripojila k svojim susedom pri hľadaní a prijímaní nových investičných a technologických príležitostí.

Wyoming je v súčasnosti najväčší štát v USA, ktorý prijal blockchain a krypto. Čoskoro by ho mohli nasledovať aj ďalšie štáty, ak sa ich implementácia ukáže ako úspešná. 

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Illinois to Create Legislation that Would Favour Bitcoin Through Issuing a Digital Asset Charter, [online]. [cit. 2021-05-24]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/illinois-to-create-legislation-that-would-favour-bitcoin-through-issuing-a-digital-asset-charter/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments