Illinois zavádza chartu digitálnych aktív, ktorá bude zvýhodňovať Bitcoin

0
131

Podobne ako americké štáty Nebraska či Wyoming, aj Illinois plánuje prijať kryptomeny a technológiu blockchain vytvorením legislatívy, ktorá by digitálnym aktívam v štáte napomáhala.

Illinois sa čoskoro stane tretím štátom v USA, ktorý prijme legislatívu. Tá zvýhodní Bitcoin novou chartou digitálnych aktív, ktorá bude poskytnutá namiesto tradičnej banky.

Oznámila to krypto-advokátka a veteránka z Wall Street, Caitlin Long. Tá na svojom twitterovom účte napísala, že Illinois bude tretím štátom, hneď po Nebraske a Wyomingu, ktorý zahrnie kryptomeny do svojich plánov skúmania rozvíjajúcich sa finančných technológií.

Illinois podniká ďalšie kroky smerom ku kryptomenám

V nedeľu 23. marca 2021 prijal Výbor pre finančné inštitúcie v Illinois jednomyseľne návrh zákona o vytvorení bankovej charty pre spoločnosť Special Purpose Trust. Návrh zákona by mohol vstúpiť do platnosti v máji, nakoľko by sa konečné hlasovanie malo uskutočniť dnes 24. mája.

O blockchain a kryptomeny sa štát zaujímal už dosť dlho. Illinois urobil obrovský krok k prijatiu, keď legalizoval inteligentné zmluvy založené na blockchaine. Ako bolo uvedené, Rep. Keith Wheeler predstavil návrh zákona s názvom Blockchain Technology Act, z ktorého by za určitých okolností mohol profitovať priemysel.

Prijímanie kryptomien sa šíri naprieč USA

Caitlin Long pracuje vo výbore pre blockchain vo Wyomingu. Spolu s tímom odborníkov pomohla zaviesť do štátu kryptomeny, čím sa Wyoming stal prvým štátom v krajine, ktorý prijal digitálne aktíva a technológiu blockchainu. Vďaka svojim zákonom podporujúcim kryptomeny pritiahol niekoľko významných krypto-spoločností ako napríklad Ripple . 

Long a jej tím sa snažia vyvolať tzv. reťazovú reakciu po celej krajine, vďaka čomu už aj ďalšie štáty v súčasnosti skúmajú prijatie Bitcoinu. Ako informovala stránka CryptoPotato, Severná Dakota začala akceptovať BTC pre platbu účtov a zároveň sa pripojila k svojim susedom pri hľadaní a prijímaní nových investičných a technologických príležitostí.

Wyoming je v súčasnosti najväčší štát v USA, ktorý prijal blockchain a krypto. Čoskoro by ho mohli nasledovať aj ďalšie štáty, ak sa ich implementácia ukáže ako úspešná. 

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Illinois to Create Legislation that Would Favour Bitcoin Through Issuing a Digital Asset Charter, [online]. [cit. 2021-05-24]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/illinois-to-create-legislation-that-would-favour-bitcoin-through-issuing-a-digital-asset-charter/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here