13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny „Efekt Elona Muska": Tieto krypto-burzy sľubujú, že sa stanú uhlíkovo neutrálnymi

„Efekt Elona Muska”: Tieto krypto-burzy sľubujú, že sa stanú uhlíkovo neutrálnymi

Kryptomenové burzy FTX a BitMEX sa stanú uhlíkovo neutrálnymi a budú dotovať projekty znižujúce emisie.

Krypto-burzy FTX a BitMEX sa zaviazali, že sa stanú uhlíkovo neutrálnymi. Proces začnú finančnou podporou.

Efekt Elona Muska

Po diskusiách o životnom prostredí, ktoré začiatkom tohto týždňa vyvolal Elon Musk svojimi tweetmi, oznámili dve popredné kryptomenové, že sa stanú uhlíkovo neutrálnymi.

FTX, so sídlom v San Franciscu, odhalilo svoj záväzok implementovať inováciu. V nedávnom tweete pripomenulo, že existujú väčší spotrebitelia elektriny ako Bitcoin, ale burza sa bude aj tak snažiť zohrať dôležitú úlohu v ekologickej budúcnosti sveta:

„BTC nie je najväčším spotrebovateľom energie, ale náš vplyv na svet berieme vážne. Za týmto účelom sa FTX zaviazalo, že bude uhlíkovo neutrálne.”

Burza vedená popredným členom krypto komunity, Samom Bankman-Friedom, navyše sľúbila, že tento rok daruje 1 milión dolárov niektorej z najefektívnejších organizácií zaoberajúcej sa znižovaním uhlíkovej stopy. 

Sam Bankman Friedom povedal: „Spoločne môžeme urobiť svet lepším, ale to neznamená, že sa musíme vzdať toho, v čo veríme.”

Netrvalo dlho a krok FTX nasledovala aj burza BitMEX. Seychelská kryptoburza potvrdila, že podnikne dôležité kroky vedúce k uhlíkovej neutralite a okamžite začne s režimom znižovania produkcie oxidu uhličitého. Na začiatok sľúbil, že daruje 0,0026 USD za každý 1 $, ktorý jeho zákazníci zaplatia vo forme poplatkov.

Generálny riaditeľ FTX, Sam Bankman-Fried. Zdroj: Bloomberg

Obchodná platforma navyše odhalila svoje nadšenie z implementácií. Zároveň dodala, že vyrovnanie uhlíkovej stopy je určite dobrým začiatkom a že na svoju misiu bude potrebovať nových partnerov:

„Momentálne skúmame, s ktorými organizáciami by bolo najefektívnejšie spolupracovať. Zaväzujeme sa tiež zverejniť podrobnosti o tom, koľko a komu darujeme.”

Kto bol prvý?

Internetový zdroj CryptoPotato nedávno informoval, že Greenidge Generation Bitcoin Mining vyhlásila, že od roku 2021 bude uhlíkovo neutrálna. Táto spoločnosť so sídlom v New Yorku odhalila svoj záväzok investovať do obnoviteľných zdrojov energie v USA.

Greenidge Generation sa tiež zúčastní regionálnej iniciatívy pre skleníkové plyny. Takisto bude predávať emisné kvóty CO2 prostredníctvom aukcií a zisky bude spolu s ďalšími účastníkmi investovať do obnoviteľnej energie a energetickej účinnosti.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. The Elon Musk Effect: These Crypto Exchanges Vow to Go Carbon Neutral, [online]. [cit. 2021-05-24]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/the-elon-musk-effect-these-exchanges-vow-to-go-carbon-neutral/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments