-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Hodleri Cardana sú nadšení prípravou predstavenia testnetu pre Alonzo Blue

Hodleri Cardana sú nadšení prípravou predstavenia testnetu pre Alonzo Blue

Jedna zo spoločností stojacich za blockchainom Cardano (ADA), Input Output Hong Kong, oznámila, že spustila test vylepšenia Alonzo, ktoré prinesie do siete inteligentné kontrakty a umožní jej poskytovanie finančných decentralizovaných aplikácií.

Ako uvádza TheStreet, hard fork Alonzo je ďalším krokom siete v sérii upgradov, ktoré jej umožňujú zavádzať inteligentné kontrakty. Tie umožnia, aby boli aplikácie DeFi postavené na sieti Cardana, čo mu umožní konkurovať kryptomenám ako sú Ethereum, Binance Smart Chain, Polkadot a Solana.

Hard fork Alonzo je súčasťou éry „Goguen” pomenovanej po Josephovi Goguenovi, americkom profesorovi počítačových vied Kalifornskej univerzity a Oxfordskej univerzity. Goguenova éra prichádza po Shelleyovej fáze. V nej sa Cardano stalo decentralizovaným blockchainom a členovia komunity sa stali validátormi.

Alonzo bude prebiehať v niekoľkých fázach, pričom každá z nich sa predstaví verejnosti, keď bude úplne integrovaná. Prvá, modrá, je zatiaľ tá, ktorá sa zavádza do testnetu. Tento proces bude údajne trvať celkovo 90 dní. Inteligentné kontrakty v Cardane ako také by mali byť povolené do konca augusta.

Ako informoval CryptoGlobe, sieť Cardano nedávno dosiahla nový míľnik, pretože je na nej teraz vytvorených milión peňaženiek . Míľnik bol dosiahnutý v čase, keď sa každý deň vytvárajú tisíce nových peňaženiek. Dôvodom je to, že sa pravdepodobne k sieti pripojí viac používateľov v očakávaní zavedenia inteligentných kontraktov.

Sieť Alonzo testnet sa podľa webových stránok vývojárskych spoločnosti Cardano bude v priebehu nasledujúcich týždňov rozširovať, aby zahŕňala viac používateľov a integrovala nové funkcie ešte pred jeho nasadením. Rovnako ako v iných sieťach, aj niektoré projekty DeFi založené na Ethereu budú môcť využívať kontrakty Cardano.

Ethereum v súčasnosti vedie, pokiaľ ide o decentralizované financovanie, ale jeho vysoké poplatky spôsobili, že menší investori ho prestali využívať. Konkurenti ako Binance Smart Chain a Solana získavajú čoraz väčší podiel na trhu kvôli svojim nižším poplatkom za transakcie. V poslednej dobe tiež prudko rastie Polygon, ktorý funguje na vrstve 2 Etherea.

Input Output Hong Kong taktiež oznámil, že uvedie na trh konvertor umožňujúci investorom zamieňať tokeny ERC-20 z blockchainu Ethereum za ekvivalentné tokeny založené na Cardane, aby mohli komunikovať s protokolmi v sieti Cardano.

Cena ADA za posledných pár mesiacov explodovala. Údaje z CryptoCompare ukazujú, že za posledných 12 mesiacov vzrástla cena kryptomeny o neuveriteľných 2 900 %, a to aj po nedávnom prepade trhu, ktorý ovplyvnil cenovú výkonnosť. V čase písania článku sa Cardano obchoduje za 1,5 dolára.

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Cardano ($ADA) HODLers Excited As Testnet for ‘Alonzo Blue’ Gets Gets Ready For Launch. [online]. [cit. 2021-05-29]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/05/cardano-ada-hodlers-excited-as-testnet-for-alonzo-blue-gets-gets-ready-for-launch/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments