-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny Blockchain buduje súkromnejšiu budúcnosť internetu

Blockchain buduje súkromnejšiu budúcnosť internetu

Blockchainový ekosystém zameraný na súkromie spája anonymné transakcie so zabezpečenými správami a technikou pre anonymný prístup na internet s nízkou čakacou dobou.

Tento ekosystém predstavil sadu nástrojov určených na vybudovanie súkromnejšej budúcnosti internetu. Používateľom a vývojárom poskytuje bezkonkurenčné zabezpečenie.

Produkty spoločnosti Oxen sa dajú voľne stiahnuť a použiť. Projekt hovorí, že na to, aby ste mohli tieto aplikácie využívať naplno, nie sú potrebné žiadne predchádzajúce znalosti technológie blockchain.

Jednou z vlajkových lodí platformy je Session. Ide o platformu pre súkromné ​​zasielanie správ, ktorá už zhromaždila viac ako 100 000 používateľov vo viacerých operačných systémoch. Špičkový protokol otvára cestu pre úplne anonymné vytváranie účtov, pričom na minimalizáciu úniku metadát sa používa kryptografia. Používatelia sa môžu ľahko zapojiť do individuálnych rozhovorov alebo komunikovať v uzavretých skupinách až so 100 ľuďmi.

Lokinet zase poskytuje techniku pre anonymný prístup na internet medzitým s nízkou čakacou dobou. Tá umožňuje súkromné ​​prehliadanie popri hlasových hovoroch a videohovoroch. K nej sa pripája Blink, anonymný platobný mechanizmus, ktorý poskytuje okamžité transakcie bez narušenia ochrany osobných údajov alebo bezpečnosti.

Jadrom tohto ekosystému je OXEN, kryptomena s predvoleným nastavením ochrany osobných údajov, ktorú je možné kúpiť, držať a stake-ovať, poháňa všetky vyššie uvedené decentralizované aplikácie. Oxen blockchain je jedným z prvých coinov na ochranu súkromia založených na protokole CryptoNote, ktorý prijal konsenzus Proof of Stake. Spoločnosť Oxen tvrdí, že implementácia, prezývaná Pulse robí z jej tokenu najekologickejšiu mincu na svete. 

Okrem ochrany identity počas transakcií je možné OXEN použiť na nákup trvalých používateľských mien a upgradov v aplikácii Session. OXEN slúži na poskytovanie odmien operátorom sieťových uzlov, ktorí poskytujú vysoko kvalitné služby pre Lokinet. Získanie mnohých z týchto doplnkov zahŕňa spaľovanie OXENU. To znižuje cirkulujúci objem.

Ekosystém Oxen už o sebe dáva vedieť na Crypto Twitteri pomocou významných príspevkov, retweetmi a like od ľudí ako Elon Musk a Kim Dotcom.

Generálny riaditeľ spoločnosti Oxen, Simon Harman, pre Cointelegraph uviedol: „Technológia ochrany osobných údajov a blockchainu sa usilujú vrátiť moc späť do rúk ľudí. Obidve sa tento rok dostávajú do popredia a my sme dokonale umiestnení na križovatke týchto rastúcich sektorov. Je vzrušujúce vidieť veľké mená v technologickom priestore, ktoré podporujú projekty, ako je ten náš.”

Ochrana súkromia

Podľa spoločnosti Oxen je Lokinet robustnejším a na funkcie bohatším konkurentom spoločnosti Tor. Ten plne zahŕňa kryptomeny a decentralizáciu, a to všetko popri približujúcemu sa dlho očakávaného prechodu na Web 3.0.

Rekordné čísla boli tiež zaznamenané v súvislosti so servisnými uzlami napájajúcimi sieť Oxen a s kódom open-source, ktorý poháňa reláciu, podstúpil úspešnú revíziu.

Pokiaľ ide o budúcnosť, platforma plánuje túto aplikáciu na zasielanie správ spoplatniť, zaviesť prémiové funkcie, zvýšiť počet ľudí, ktorí sa môžu stretnúť v uzavretej skupine, a pridať funkcie videohovoru či hlasového hovoru. Niektoré z týchto prémiových funkcií môžu zahŕňať zvýšené limity veľkosti súborov pre prílohy, šifrované úložisko záloh, overené účty a prispôsobiteľné sady nálepiek.

Okrem partnerstva so spoločnosťou Arweave pri poskytovaní súkromných a trvalých webových stránok spoločnosť Oxen spolupracuje aj s Blueprint for Free Speech. Je to nezisková organizácia, ktorá podporuje právo na slobodu prejavu a obhajuje Všeobecnú deklaráciu ľudských práv.

Za prácou spoločnosti Oxen stojí Nadácia Oxen Privacy Tech Foundation, ktorá tvrdí, že naše súkromie je čoraz viac ohrozené. Deje sa to už počas bežných aktivít, ako je kúpa kávy alebo zasielanie správ priateľom. Tieto údaje sú využívané rôznymi technickými gigantami.   

Projekt uvádza, že reláciu teraz používajú aktivisti, novinári a ochrancovia ľudských práv vo viac ako 200 krajinách, čo ponúka potrebný protijed proti technickým gigantom a autoritárskym vládam.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. The blockchain network building a more private future for the internet. [online]. [cit. 2021-05-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/the-blockchain-network-building-a-more-private-future-for-the-internet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments