25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Travala spúšťa decentralizovanú službu zdieľania domovov – stane sa novým Airbnb?

Travala spúšťa decentralizovanú službu zdieľania domovov – stane sa novým Airbnb?

Stránka tvrdí, že sa snaží napraviť „narušený vzťah medzi hostiteľmi a hosťami, ktorý vytvorili existujúce centralizované platformy na zdieľanie domovov“.

Rezervačná cestovná agentúra podporujúca krypto Travala.com predstavuje novú decentralizovanú službu prenájmu nehnuteľností.

V stredajšom oznámení spoločnosť Travala uviedla, že uzavrela partnerstvo s bývalými vedúcimi predstaviteľmi spoločností Airbnb, Expedia a ďalších. Cieľom bolo spustiť Dtravel, decentralizovanú platformu na prenájom nehnuteľností, ktorá môže slúžiť ako konkurent pre stránky ako Airbnb a Vrbo. Platforma je riadená komunitou prostredníctvom Dtravel’s Decentralized Autonomous Organization (DAO). Na uľahčenie inteligentných kontraktov medzi hosťami a hostiteľmi využíva DeFi.

Dtravel tvrdí, že napravuje „narušený vzťah medzi hostiteľmi a hosťami, ktorí vytvorili existujúce centralizované platformy zdieľania domovov”. Platforma uviedla, že problémy vyplývajúce z centralizovanej kontroly na konkurenčných platformách viedli k vysokým poplatkom a nedostatku priamej komunikácie medzi hostiteľmi a hosťami, pričom mnohé z nich ani nepovoľovali možnosť platby kryptomenami.

„Tradičné platformy zdieľania domovov sú v počiatočných fázach zamerané na používateľov, ale časom sa táto skutočnosť mení,” uviedol spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Travala, Juan Otero. „S potrebou vrátiť zisky akcionárom sú platformy pre zdieľanie domovov nútené z ich transakcií vyťažiť čo najviac,” dodal.

Veľa z nich kritizovalo platformy ako Airbnb kvôli ich vedúcim. Tí zriedka, ak vôbec, menia politiku v reakcii na spätnú väzbu od zákazníkov. Napríklad Airbnb sa jednostranne rozhodlo vrátiť hosťom peniaze za zrušenie rezervácií na začiatku pandémie minulý rok. Napriek tomu často nevrátilo peniaze hosťom, ktorí zrušili rezerváciu pred určitým dátumom. Tento krok vyvolal medzi hostiteľmi a hosťami Airbnb verejné pohoršenie.

Používatelia rezervačných stránok môžu pomocou tokenu TRVL spoločnosti Dtravel platiť za pobyty a podieľať sa na správe platforiem. Token ale možno použiť aj na stake-ovanie a zároveň na kvalifikáciu na získanie určitých odmien. Stránka sľúbila, že bude distribuovať tokeny v hodnote 35 miliónov dolárov pomocou Binance Smart Chain a siete Ethereum prvým 100 000 hostiteľom, ktorí sa zaregistrujú.

Rezervačná platforma bude spustená, hneď ako budú očkovaní obyvatelia USA schopní cestovať do ďalších krajín bez 14-dennej karantény. Niektoré krajiny v Európe sa už pre cestujúcich z USA otvorili spolu so správami leteckých spoločností, ktoré sa pripravujú na leto očakávajúc prudký nárast cestujúcich.

V máji mala Travala viac ako 183 000 aktívnych používateľov mesačne. Okrem toho bolo 72 % všetkých rezervácií v danom mesiaci zaplatených prostredníctvom kryptomien. Dtravel vznikol na základe finančnej podpory v hodnote 5 miliónov dolárov od spoločností Kenetic Capital, Future Perfect Ventures, DHVC, Plutus VC, GBV Capital, AU21 Capital, Shima Capital, LD Capital a NGC Ventures a niekoľkých ďalších investorov.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021, Travala launches decentralized home-sharing service — will it be the next Airbnb? [online]. [cit. 2021-06-17]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/travala-launches-decentralized-home-sharing-service-will-it-be-the-next-airbnb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments