-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Hacknutý Twitter účet indického premiéra Modiho sa pokúša o podvod s BTC

Hacknutý Twitter účet indického premiéra Modiho sa pokúša o podvod s BTC

Chvíľu po tom, čo došlo k hacknutiu Modiho účtu na Twitteri s viac ako 73,4 miliónmi sledovateľov, útočníci zdieľali zavádzajúce informácie o prijatí Bitcoinu a rozdaní 500 BTC.

Podvod s BTC v Indii

Oficiálny twitterový účet indického premiéra Narendru Modiho bol kompromitovaný a zneužitý na zdieľanie zavádzajúcich informácií o mainstreamovom prijatí Bitcoinu (BTC) a prerozdelení 500 BTC medzi indických občanov. 

V piatok Modi na virtuálnom samite organizovanom prezidentom Spojených štátov Joeom Bidenom povedal, že technológie ako kryptomeny by sa mali používať na posilnenie demokracie a nie na jej podkopávanie:

„Spoločnou prácou môžu demokracie splniť túžby našich občanov a oslavovať demokratického ducha ľudskosti.”

Zatiaľ čo dlho očakávaná zimná schôdza Lok Sabha, parlamentné stretnutie zamerané na diskusiu o zákonnosti kryptomien v regióne, neuzavrelo vládny postoj ku kryptomenám, hackerom neznámeho pôvodu sa podarilo prevziať kontrolu nad účtom premiéra s viac ako 73,4 mil. followermi, aby vyhlásili Bitcoin za zákonné platidlo.

Čo obsahoval tweet?

Zatiaľ čo k hacknutiu došlo o polnoci v Indii (okolo 16:00 EST), používateľka Twitteru Priya bola medzi prvými nadšencami kryptomien, ktorí si všimli tweet, uvádzajúci:

„India oficiálne prijala Bitcoin ako zákonné platidlo. Vláda oficiálne kúpila 500 BTC. Rozdáva ich všetkým obyvateľom krajiny. Budúcnosť prišla dnes!”

Príspevok tiež obsahoval odkaz, ktorý nabádal neopatrných investorov, aby sa prihlásili a získali svoj podiel na rozdávaní BTC. Bolo to však už druhýkrát, čo bol Modiho účet na Twitteri napadnutý a zneužitý na kryptomenové podvody.

Čoskoro po hacknutí bol neautorizovaný tweet odstránený a hacknutie potvrdil oficiálny účet premiéra.

Ako informoval denník Cointelegraph, hackerom sa podarilo prelomiť Modiho účet na Twitteri už v septembri 2020. Pod pseudonymom John Wick zdieľali hackeri niekoľko tweetov. V nich žiadali prívržencov premiéra, aby „štedro prispeli PM National Relief Fund for Covid-19″.

Spustenie indického krypto-zákona vyvolalo nové obavy týkajúce sa zákazu súkromných kryptomien. Zatiaľ čo význam slova „súkromný” sa na parlamentnej schôdzi ešte musí vyložiť, nedostatok informácií vyvolal medzi investormi paniku.

Bývalý minister financií, Subhash Garg, ktorý bol tiež tvorcom návrhu zákona, vyjasnil špekulácie okolo diskusií o kryptomenách a odmietol myšlienku zákazu „súkromných kryptomien” ako nesprávnu interpretáciu. V rozhovore pre News 18 Garg povedal:

„[Popis kryptomenového zákona] bol možno chybou. Je zavádzajúce tvrdiť, že súkromné ​​kryptomeny budú zakázané, a informovať o tom vládu.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, Indian prime minister Modi’s hacked Twitter account attempts BTC scam. [online]. [cit. 2021-12-13]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/indian-prime-minister-modi-s-hacked-twitter-account-attempts-btc-scam

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments