21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Hackerská skupina Anonymous obviňuje Muska z ničenia cudzích životov

Hackerská skupina Anonymous obviňuje Muska z ničenia cudzích životov

Video viní generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla za zrušenie Bitcoinu ako spôsobu platby s cieľom zachovať štátne dotácie.

Video na YouTube sa prezentuje ako vyrobené hackerskou skupinou Anonymous. Je adresované Elonovi Muskovi a spoločnostiam Tesla a SpaceX. Vo videu sa uvádza, že jeho tweety, ktoré otriasli trhmi s kryptomenami, „zničili životy” pracovitým ľudom. Tým Elon „zničil sny len kvôli zmenám jeho nálady”.

Vzhľadom na samotnú podstatu a názov anonymnej skupiny hackerov nie je možné so 100 % istotou určiť, že video bolo vytvorené členmi spoločnosti Anonymous. Video stále nesie všetky charakteristické znaky minulých videí, ktoré sú akceptované ako vytvorené členmi skupiny.

Hlavná postava videa, ktorá nosí masku Guy Fawkes a používa menič hlasu, obviňuje Muska, že je niečo viac ako zloduch z Bondoviek. Musk je niekto so starostlivo kultivovaným obrazom vizionára, ktorý je stelesnením „ničoho iného ako ďalšieho narcistického boháča, ktorý si zúfalo pýta pozornosť”.

Po nesúhlasnom stanovisku s Muskovým postojom o životnom prostredí a pracovného záznamu sa video zameralo na jeho nedávne rýpanie do kryptomien. Pokračuje slovami, že Musk sa k Bitcoinu otočil chrbtom (BTC, +1,15 %). Dôvodom mali byť obavy zo straty vládnych dotácií pre svoju firmu.

„Teraz sa všeobecne domnievame, že si bol nútený pozastaviť plány s BTC v rámci svojej spoločnosti, aby si nezastavil prítok týchto zelených vládnych peňazí do pokladne Tesly,” uvádza sa vo videu.

Hackerská skupina ďalej považuje Muskov nedávny krok zameraný na vytvorenie rady Bitcoin minerov za pokus o prevzatie kontroly nad týmto odvetvím.

Video vyhradilo niektoré z ich najtvrdších komentárov k nedávnym Muskovým tweetom. Tie pomohli ubrať z hodnoty krypto-trhov miliardy dolárov: „Milióny investorov skutočne verili, že im zisky z kryptomien zlepšia život …. Potom, čo pracovití ľudia stratili nádej vo svoje sny kvôli vašim verejným záchvatom hnevu, sa im naďalej vysmievate prostredníctvom meme obrázkov z jedného z vašich sídiel za milióny dolárov.”

Video, ktoré má v čase písania tohto článku 1,2 milióna zhliadnutí, sa končí obmenou originálneho podpisu skupiny. „Možno si myslíš, že si najchytrejší človek v miestnosti, ale až teraz začína skutočný boj. Sme anonymní! Sme légia! Očakávaj nás.”

Napriek tomu, že niekoľko ľudí zverejnilo odkaz videa na Muskovom profile na Twitteri, výkonný riaditeľ spoločnosti Tesla naň ešte priamo neodpovedal. Musk ale v sobotu popoludní zverejnil tweet, ktorý by sa dal interpretovať ako odpoveď. V ňom jednoducho povedal: „Nezabíjajte to, čo nenávidíte. Zachráňte to, čo máte radi”. Okrem toho sa Muskov profilový obrázok zmenil na plne vyplnený čierny kruh. Ten by mohol odkazovať na farbu, ktorá sa najviac spája s Anonymous.

Ale vzhľadom na Muskovu históriu záhadných tweetov, možno ani nie.

Zdroj: 

COINDESK, 2021. Musk’s Crypto Tweets ‘Destroyed Lives,’ Anonymous Says as Hacker Group Targets Tesla CEO. [online]. [cit. 2021-06-07]. Dostupné na: https://www.coindesk.com/musks-crypto-tweets-destroyed-lives-hacker-group-anonymous-says-taking-aim-at-tesla-ceo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments