25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Dve pätiny austrálskych mileniálov si myslia, že krypto-investície porazia trh s nehnuteľnosťami

Dve pätiny austrálskych mileniálov si myslia, že krypto-investície porazia trh s nehnuteľnosťami

Generácia tzv.Bbaby boomers sa obáva volatility, zatiaľ čo si mileniáli plnia krypto-peňaženky.

Podľa výskumu každý piaty Austrálčan verí, že kryptomeny sú kľúčom k vlastníctvu domu, nakoľko dôvera v tradičné úspory klesá.

Z prieskumu uskutočneným kryptomenovou burzou Kraken vyplynulo, že čoraz viac mladých Austrálčanov začína byť sklamaných z tradičných investičných možností. Takmer štvrtina opýtaných vyjadrila obavy, že hodnota peňazí v tradičných hotovostných úsporách klesá.

Štúdia zistila, že 22 % opýtaných Austrálčanov považuje investovanie do kryptomien za jednoduchšiu cestu k našetreniu si na hypotekárny vklad ako mať fiat peniaze na účte alebo v iných tradičných možnostiach sporenia.

Takmer 40 % mileniálov, respondenti narodení medzi začiatkom 80. a koncom 90. rokov, uviedlo, že kryptomeny sú zdravou alternatívou ku kúpe investičného majetku. Ďalej 31 % účastníkov generácie X, Austrálčania narodení od polovice 60. do začiatku 80. rokov, tiež verí, že kryptomeny sú lepšou investíciou ako nehnuteľnosti. Iba 24 % respondentov generácie Z, teda tých, ktorí sa narodili od konca 90. rokov do roku 2010, zopakovalo rovnakú myšlienku.

Takmer polovica opýtaných, ktorí sa narodili v období od polovice 40. do polovice 60. rokov, neinvestovali do kryptomien. Dôvodom boli veľké obavy z volatility.

Každý piaty účastník prieskumu v súčasnosti vlastní alebo predtým vlastnil kryptomeny. Medzitým 14 % uviedlo, že v súčasnosti vlastní aktívne krypto-portfólio. Takmer 85 % respondentov, ktorí už vlastnia kryptomeny, plánuje kúpiť ďalšie.

Výkonný riaditeľ Kraken Australia, Jonathon Miller, uviedol, že Austrália v prijímaní kryptomien za USA mierne zaostáva. Napriek tomu je rýchlo rastúcim trhom s krypto-aktívami. Ten do veľkej miery poháňa dopyt mileniálov:

„Austrálčania stále zachovávajú k investíciám konzervatívny postoj. Majetok bol pre väčšinu investorov kultúrnou normou a vysoko na zozname prianí, ale keďže problémom zostáva cenová dostupnosť, vidíme, že viac mladých ľudí hľadá ďalšie možnosti, ako zbohatnúť.”

Dodal, že práve mladší Austrálčania menia dynamiku. Zároveň očakáva, že k myšlienke investovať do digitálnych aktív časom príde oveľa viac ľudí.

„Sme presvedčení, že akonáhle sa viac investorov bude usilovať o diverzifikáciu svojich portfólií a hľadanie investičných príležitostí mimo tradičných ponúk, uvidíme, že kryptomeny si v APAC prídu na svoje.”

Miller tiež zdôraznil potrebu väčšieho vzdelávania v oblasti kryptomien v Austrálii. Zdá sa, že je to naozaj potrebné. Minulý mesiac internetový zdroj Cointelegraph uviedol, že viac ako polovica Austrálčanov považuje Elona Muska za vynálezcu Bitcoinu.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Two-fifths of Aussie millennials think crypto investments beat real estate. [online]. [cit. 2021-06-07]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/two-fifths-of-aussie-millennials-think-crypto-investments-beat-real-estate

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments