27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Guggenheim Partners: Cena Bitcoinu môže dosiahnuť hodnotu 600 000 $

Guggenheim Partners: Cena Bitcoinu môže dosiahnuť hodnotu 600 000 $

Scott Minerd, investičný riaditeľ (CIO) spoločnosti Guggenheim Partners, predpovedal 2. februára v rozhovore pre CNN Juliu Chatterley, že hodnota Bitcoinu sa môže v priebehu niekoľkých mesiacov vyšplhať na 600 000 dolárov: ,,Urobili sme veľa zásadných výskumov, a ak vezmete do úvahy ponuku Bitcoinu v pomere, povedzme, k ponuke zlata vo svete a jeho celkovú hodnotu, pokiaľ by sa Bitcoin pohyboval na takomto počte čísel, hovoríme o 400 000 až 600 000 $ za Bitcoin.”

Napriek tomu, že Minerd nie je 100% presvedčený, že najväčšia kryptomena by sa mohla za tak krátky čas dostať na spomínaný cieľ, verí, že má „dostatok priestoru to dosiahnuť“. Uviedol to v súvislosti so skutočnosťou, že 50% korekcia Bitcoinu je stále možná. 

Guggenheim podal v novembri Komisii pre cenné papiere žiadosť o investovanie do Bitcoinov prostredníctvom správcu kryptoaktív Grayscale. Ako informoval U.Today, jeho registrácia začala platiť 31. januára, čo znamená, že spoločnosť môže konečne obchodovať s kryptomenami. Minerd tvrdí, že Bitcoin je v Guggenheimovom radare už takmer desať rokov, ale jeho trhový strop nebol dostatočne veľký.

Pozerali sme sa na Bitcoin takmer desať rokov a veľkosť trhu jednoducho nebola dosť veľká. Keď sa celková trhová kapitalizácia Bitcoinu zväčšila o 10 000 dolárov, vtedy to začalo vyzerať veľmi zaujímavo. Napriek tomu Minerd naďalej stojí za svojim skorším názorom, že inštitucionálna podpora nie je dostatočne silná na to, aby sa Bitcoin udržal nad súčasnou cenovou úrovňou. Na burze Bitstamp sa aktuálne obchoduje za približne 36 686 dolárov. 

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Guggenheim sa Bitcoinová rally príliš zahriala a stále by „nebol prekvapený“, keď by videl 50-percentnú korekciu: „V priebehu mesiaca sme z Bitcoinu prešli z 20 000 na 40 000 dolárov,” uviedol.

Zdroj: 

U. TODAY, 2021. Guggenheim CIO Says Bitcoin Could Reach $600,000 [online]. Dostupné na: https://u.today/guggenheim-cio-says-bitcoin-could-reach-600000 [cit. 2021-02-03]

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments