21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Komodity Ethereum žne úspech na CME: Kontrakty za 30 miliónov $

Ethereum žne úspech na CME: Kontrakty za 30 miliónov $

Ako sme v predchádzajúcom článku upozornili, 8. február 2021 bol pre Ethereum významným dňom. Práve v tento deň spustilo ETH trh s obchodovaním Ethereum Futures kontraktmi na burze CME (Chicago Mercantile Exchange). Druhá najväčšia kryptomena tak zaznamenáva svoj úspech a dostáva sa do prvej ligy.

Podľa informácií zo zdroja Cointelegraph priniesol prvý deň obchodovania na burze CME dokopy 388 zobchodovaných kontraktov. Aby sme boli presní, celkom 303 z nich súviselo s februárovou cenou. Ostatných 84 kontraktov má dátum expirácie stanovený na marec. Jeden kontrakt expiruje v apríli. V súčasnosti takisto existuje množstvo špekulácií o tom, že sa cena ETH uzavrie blízko svojej terajšej hodnoty. Je to najmä z toho dôvodu, že väčšina kontraktov expiruje práve tento mesiac.

Nefalšovaná radosť

Žurnalista zaoberajúci sa krypto-priestorom, Ryan Sean Adams je z úspechu tejto kryptomeny nadšený: ,,Ethereum na CME, to je naozaj veľká vec. Ide o most k inštitucionálnym investorom. Ide o zelené svetlo pre amerických regulátorov. Ethereum sa stáva globálne akceptovanými komoditnými peniazmi.” Pre lepšiu ilustráciu uvádzame fakt, že jeden kontrakt CME zastupuje 50 Etherov. Ak si to zhrnieme, tak minimálny objem obchodovania predstavuje 5 kontraktov, čo je v súčasnosti viac ako 450 tisíc $. To neznie zle, že?

Ethereum prerástlo Bitcoin

Ryan Sean Adams takisto upozornil na jeden zaujímavý fakt v momente, ako ETH spustilo futures na burze CME. Mladší brat Bitcoinu ho predbehol práve v jednom dôležitom indikátore, a to v počte transakcií, ktoré boli v prípade ETH vyššie. Adams dodáva: ,,Ethereum aktuálne realizuje vyššiu hodnotu v Etheroch než Bitocin v BTC. Ethereum je aktuálne najväčšia sieť pre dôveryhodný prevod peňazí.”

Bitcoin a jeho flippening

Údaje z flippening indexu zaznamenávajúceho hodnotu potrebnú na predbehnutie Bitcoinu Ethereom sú naozaj zaujímavé. Aktuálne je ETH na 72,4%. Mohli by sme povedať, že táto kryptomena za Bitcoinom pokrivkáva najmä v market cape, teda celkovej trhovej kapitalizácii (len 25% oproti BTC). Ani vyhľadávanie na Google nezaznamenáva jeho výraznú popularitu (27% oproti BTC). Inak to nie je ani v počte aktívnych adries (53%) a v objemoch obchodovania (74%). Naopak je dôležité uviesť, že v celkovom počte transakcií, objemoch transakcií, poplatkoch za realizáciu transakcií a v počte verejne známych nodov (uzlov) je oveľa lepší ako Bitcoin.

Zdroj:

GREGOR, M. 2021. Prvý deň Ethereum na CME: Kontrakty v hodnote 30 miliónov dolárov. [cit. 2021-02-10]. [online]. Dostupné na: https://www.kryptonovinky.sk/prvy-den-ethereum-na-cme-kontrakty-v-hodnote-30-milionov-dolarov/

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments