21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta JPMorgan a DBS spustia cezhraničnú blockchainovú platobnú platformu

JPMorgan a DBS spustia cezhraničnú blockchainovú platobnú platformu

Významná americká investičná banka JPMorgan spolupracuje s najväčšou singapurskou bankou DBS a štátnou investičnou spoločnosťou Temasek na zavedení novej blockchainovej spoločnosti. Tá bude zameraná na globálne platby a medzibankové transakcie.

Nová firma s názvom Dabing Partior bude využívať technológiu blockchainu a digitalizovať peniaze komerčných bánk, aby znížila súčasné trenie v cezhraničných platbách, obchodných transakciách a devízových zúčtovaniach.

„Takáto funkcionalita by umožnila okamžité zúčtovanie platieb za rôzne typy transakcií. To by bankám pomohlo prekonať globálne problémy spojené s platbami v súčasnom finančnom systéme,” uviedla v stredajšom oznámení JPMorgan.

Nová platforma stavia na minulých prácach JPMorgan a Temasek v rámci projektu Ubin, blockchainovej multi-meny platobnej iniciatívy, ktorej sa chopil Singapurský menový úrad v roku 2017. 

Platforma spoločnosti Partior sa spustí so zameraním na uľahčenie tokov najmä medzi singapurskými bankami a americkým a singapurským dolárom s cieľom rozšíriť ponuku služieb na ďalšie trhy v rôznych menách.

Jej cieľom je doplniť prebiehajúce projekty a prípady použitia digitálnych mien centrálnej banky. 

Šéf fintech MAS, Sopnendu Mohanty, uviedol, že Partior poskytuje základnú globálnu infraštruktúru pre transakcie s digitálnymi menami. „Spustenie programu Partior je globálnym zlomovým okamihom pre digitálne meny,” uviedol.

Generálny riaditeľ DBS, Piyush Gupta, informoval: „Technológia blockchain umožní spoločnosti Partior podporovať cezhraničné platby v rôznych menách v reálnom čase, financovanie obchodu, devízové ​​transakcie a vyrovnanie cenných papierov DVP na platforme svetovej úrovne”.

Všetci traja účastníci projektu Partior upevňujú svoje zapojenie do odvetvia kryptomien. 

Koncom roku 2020 založila DBS divíziu kryptomien nazvanú DBS Digital Exchange, ktorá umožňuje investorom obchodovať s hlavnými mincami ako je Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a XRP.

Spoločnosť JPMorgan začala najímať vývojárov Etherea v apríli. 

Údajne sa pripravuje na spustenie aktívne spravovaného bitcoinového fondu. Ako bolo oznámené v marci, Temasek je údajne bitcoinovým investorom.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. JPMorgan and DBS to launch blockchain cross-border payment platform. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na:https://cointelegraph.com/news/jpmorgan-and-dbs-to-launch-blockchain-cross-border-payment-platform

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments