1.9 C
Bratislava
nedeľa, 28 novembra, 2021
Home Kryptomeny Ghana preskúma offline transakcie pre nadchádzajúce CBDC

Ghana preskúma offline transakcie pre nadchádzajúce CBDC

Offline funkcia CBDC pomôže priniesť finančné služby Ghančanom, ktorí nemajú prístup k bankovým účtom alebo internetovému pripojeniu.

Ghana pracuje na vývoji offline funkcií pre svoju nadchádzajúcu digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). Cieľom je podporiť jej používanie vo všetkých segmentoch ghanskej spoločnosti.

Podľa pondelkovej správy agentúry Bloomberg, šéf fintechov a inovácií Bank of Ghana (BoG), Kwame Oppong, odhalil, že digitálna mena krajiny „e-cedi“ bude počas pondelkového ekonomického fóra v Ghane podporovať offline transakcie.

Oppong zdôraznil, že offline funkcia umožní obyvateľom Ghany, ktorí nemajú spoľahlivý prístup k elektrickej energii a pripojeniu na internet, prijať CBDC v krajine, pričom uviedol:

„E-cedi by bolo možné použiť aj v offline prostredí prostredníctvom niektorých čipových kariet.“

Inteligentná karta je plastová karta veľkosti kreditnej karty s čipom, ktorá umožňuje používateľovi vykonávať transakcie pomocou vopred načítaného zostatku. Podobný systém vyskúšala spoločnosť Oxfam, aby uľahčila platby pomocou decentralizovaného stablecoinu Dai a poskytla pomoc pri ekologických katastrof.

Podľa údajov Svetovej banky zverejnených v roku 2019, 84 % Ghančanov malo stabilný prístup k elektrine, zatiaľ čo len 53 % malo pripojenie k internetu.

V auguste BoG oznámila, že nadviazala partnerstvo s nemeckou finančnou spoločnosťou Giesecke+Devrient s cieľom pilotovať retailovú CBDC v Ghane.

Toto oznámenie prišlo len mesiac po tom, ako ghanský viceprezident, Mahamudu Bawumia, počas júlovej piatej medzinárodnej ghanskej konferencie obchodu a financií, obhajoval, aby africké vlády prijali digitálne meny ako prostriedok na posilnenie obchodu na celom kontinente.

Miestne prijatie decentralizovaných kryptomien je tiež na vzostupe. Analytická spoločnosť Chainalysis uvádza, že africký trh s kryptomenami od roku 2020 narástol o viac ako 1 200 % .

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021, Ghana to explore offline transactions for upcoming CBDC. [online]. [cit. 2021-10-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ghana-to-explore-offline-transactions-for-upcoming-cbdc

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments