18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ JPMorgan Chase si stále myslí, že Bitcoin je bezcenný, jeho...

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase si stále myslí, že Bitcoin je bezcenný, jeho klienti nesúhlasia

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase & Co, Jamie Dimon, (opäť) povedal, že si myslí, že Bitcoin je bezcenný, aj keď jeho zákazníci doňho túžia investovať.

Impozantný výkon Bitcoinu zavrel ústa viacerým skeptikom. Tí museli uznať, že prinajmenšom od posledných rokov existujú investície do tejto kryptomeny. Jamie Dimon, generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase, NIE je v tejto skupine.

Známy podnikateľ opäť zdvojnásobil svoje názory na Bitcoin a tvrdí, že z jeho pohľadu aktívum chýba akákoľvek vnútorná hodnota a neodporúča ho brať ako serióznu investíciu.

Generálny riaditeľ JPMorgan nenávidí Bitcoin, ale miluje svojich klientov, ktorí sú za Bitcoin

Dimon ale uznal, že jeho názor dnes nie je práve najpopulárnejší.

„Osobne si myslím, že Bitcoin je bezcenný. Naši klienti sú ale dospelí (a) nesúhlasia. To je to, čo tvorí trhy.“

Generálny riaditeľ JPMorgan vie, ako oddeliť sentiment od podnikania. Zároveň ubezpečil, že teraz nemá problém ponúkať investičné možnosti svojim klientom hladným po Bitcoine vzhľadom na ich vysoký záujem byť vystavený kryptomenám:

„Ak chcú mať prístup k nákupu BTC, nemôžeme ich uložiť. Mohli by sme im ale poskytnúť legitímny a čo najčistejší prístup.“

Toto malé otvorenie je už výrazným posunom v postoji Jamieho Dimona. V roku 2017 generálny riaditeľ JPMorgan Chase tvrdil, že nechce, aby ktorýkoľvek z jeho zamestnancov obchodoval s Bitcoinom. Okrem toho uviedol, že BTC bol podvod „horší ako žiarovky tulipánov“.

„V sekunde by som ich vyhodil. Z dvoch dôvodov: Je to v rozpore s našimi pravidlami a sú hlúpi. A obaja sú nebezpeční.“

Jamie Dimon. Zdroj: CNBC

Komunita reaguje

Krypto-komunita samozrejme reagovala rýchlo. Vo všeobecnosti, ako to často býva, keď niektorí skeptici vydajú názor, tvrdohlaví bitcoineri poukazujú na to, že zhodnotenie BTC v priebehu času prekonalo najpesimistickejšie predpovede.

Tweet Ryana Selkisa porovnávajúci výkonnosť BTC vs. vyhlásenia Jamieho Dimona. Obrázok: Twitter

V skutočnosti kompilácia s poznámkami webovej stránky 99 Bitcoins, ktoré vydali najmenej 431 predpovedí na vysokej úrovni, chcela zabezpečiť, aby bol Bitcoin odsúdený. Prvé poznámky sa vydali 15.12.2010 a posledné 28.9.2021. Bitcoin je v súčasnosti len pár tisíc dolárov od dosiahnutia svojho nového ATH. To dokazuje (aspoň zatiaľ), že bitcoinoví pesimisti sa mýlia.

Ďalším, kto chválil na Twitteri, bol Michael Saylor, generálny riaditeľ MicroStrategy, softvérovej firmy s veľkými investíciami do BTC. Saylor poznamenal, že pravdepodobne dôvodom, prečo sú Dimon a ďalší bankári takí frustrovaní z historického vzostupu Bitcoinu, je to, že nechápu, ako funguje a čo robí.

Používateľ Twitteru PlanB, známy pre svoj model Stock-to-Flow, zdieľal meme o tom, ako Dimonove medvedie slová zvyčajne kolujú pred bull runom.

Medzitým zostáva Bitcoin stabilizovaný na úrovni približne 57 000 dolárov. Ešte stále je pri živote.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021, JPMorgan Chase CEO Still Thinks Bitcoin is Worthless —But His Clients Disagree. [online]. [cit. 2021-10-13]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/jpmorgan-chase-ceo-still-thinks-bitcoin-is-worthless-but-his-clients-disagree/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments