18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Ripple a Nelnet investujú 44 miliónov dolárov na uhlíkovú neutralitu

Ripple a Nelnet investujú 44 miliónov dolárov na uhlíkovú neutralitu

Ripple a Nelnet spojili svoje sily do vzájomnej investície zameranej na zníženie uhlíkovej stopy z budúcej monetárnej siete.

Ripple oznámil spoločnú investíciu 44 miliónov dolárov s fintechovou spoločnosťou, Nelnet Renewable Energy. Ich cieľom je financovať projekty slnečnej energie v USA, pretože sa zameriavajú na uhlíkovú neutralitu vo finančnom svete.

Zelená iniciatíva

Podľa nedávnej tlačovej správy bude Ripple hlavným investorom spolupráce. Ken Weber, vedúci sociálneho vplyvu v spoločnosti, poukázal na dôležitosť tejto iniciatívy. Uviedol, že čistá energia môže nielen „poháňať budúci hospodársky rast, ale môže tiež zabezpečiť udržateľnejší svet“.

„Sme nadšení zo spolupráce so spoločnosťou Nelnet, pretože sledujeme náš záväzok globálne znižovať uhlíkovú stopu finančných služieb a plniť prísľub priemyslu kryptomien ohľadom uhlíkovej negativity.“

Plán tejto spoločnej iniciatívy je v priebehu nasledujúcich 35 rokov šíriť a financovať solárne projekty. Tie by mohli kompenzovať viac ako 1,5 milióna ton oxidu uhličitého. Podľa ich odhadov sa to rovná emisiám CO2 zo spotreby 154 miliónov galónov benzínu.

Scott Gubbels, výkonný riaditeľ spoločnosti Nelnet Renewable Energy, ocenil platformu spoločnosti, ktorá umožňuje investorom ako Ripple zapojiť sa do zelenej budúcnosti.

„Investície, ako sú tieto, pomáhajú vytvárať pracovné miesta, dodávať na trh energiu konkurencieschopnú z hľadiska nákladov a podporovať udržateľnosť na ďalšie roky,“ dodal.

Za zmienku stojí, že v marci získala spoločnosť Nelnet Renewable Energy v jednom zo svojich fondov pre čistú energiu hodnotenie E1 ESG – najvyššie možné skóre v systéme hodnotenia S&P Global.

Spolupráca medzi Ripple a Bhutánom

Koncom septembra digitálna platobná sieť založená na blockchaine spojila svoje sily s Bhutánskou centrálnou bankou a spustila digitálnu verziu svojej národnej meny. Tento krok sa opäť zameral na zelenšiu budúcnosť. Bhután, malá vnútrozemská krajina v Himalájach, je známy ako jediný uhlíkovo negatívny národ na celom svete. Ripple vysvetlil, že riešenie CBDC bude zodpovedať jeho zásadám:

„Záväzok spoločnosti Ripple k udržateľnosti bol pre Bhután dôležitý. Riešenie CBDC je uhlíkovo neutrálne a pretože je založené na verejnej knihe XRP Ledger, je 120 000-krát energeticky účinnejšie než proof-of-work blockchainy.“

Bhután tiež očakáva iniciatívu na zvýšenie finančného začlenenia krajiny o 85 % v nasledujúcich dvoch rokoch. Sieť Ripple by navyše poskytla národným centrálnym bankám väčšiu „kontrolu nad vydávaním, správou, ochranou súkromia a overovaním, než akú by získali pri verejných blockchainoch“.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021, Ripple and Nelnet to Invest $44M Aimed at Carbon-Neutrality. [online]. [cit. 2021-10-13]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/ripple-and-nelnet-to-invest-44m-aimed-at-carbon-neutrality/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments