23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ Grayscale, Barry Silbert, považuje Dogecoin za dramaticky nadhodnotený

Generálny riaditeľ Grayscale, Barry Silbert, považuje Dogecoin za dramaticky nadhodnotený

Dogecoin bol v posledných mesiacoch na roztrhanie. Meme kryptomena sa stala jedným z najvýnosnejších aktív všetkých čias, a to iba za 7 rokov, čo je dostupná na trhu. Aj napriek jeho rastu tvrdil generálny riaditeľ Grayscale, Barry Silbert, že je masívne nadhodnotený.

Pri nedávnej výmene názorov s tvorcom Dogecoinu, Billym Marcusom, Silbert na Twitteri tvrdil, že Dogecoin (DOGE) nemá hodnotu 37 miliárd dolárov. Namiesto toho by jeho hodnotu vyčíslil na menej ako 1 miliardu dolárov. Dodal:

„Ak celá hodnota niečoho vychádza z kolektívneho presvedčenia a nie z použiteľnosti alebo prospešnosti, potom je táto vec nadhodnotená. Existuje pre to ešte iný výraz, ale tam nejdem zachádzať, pretože viem, že nebol vytvorený na tento účel alebo prečo ho väčšina ľudí milovala skôr ako ako ja.”

Trhová kapitalizácia DOGE sa 6. mája vyšplhala nad neuveriteľných 90 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ Digital Currency Group odhalil, že shortoval kryptomenu s tematikou Shiba Inu. Zároveň odporučil držiteľom DOGE prevod ich podielov do BTC. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla/SpaceX mal neskôr svoj debut v show Saturday Night Live (SNL). Po ňom klesla cena DOGE zhruba o 40 %.

Tabuľka DOGE/USD Zdroj: TradingView

Je pozoruhodné, že za posledných pár mesiacov došlo k nárastu inštitucionálneho záujmu o Dogecoin, keď ho veľké spoločnosti ako Dallas Mavericks, AirBaltic, Post Oak Motor Cars a ďalšie akceptovali ako možnosť platby. Predpokladá sa že nárast hodnoty DOGE bol spôsobený inštitucionálnym prijatím za posledné mesiace. Taktiež sa to považuje za dôkaz toho, že token s trhovou kapitalizáciou 40,80 miliárd dolárov len tak nezanikne.

Aj Silbert uznáva, že je nepravdepodobné, že by DOGE zanikol, pretože má „jednu z najvášnivejších komunít”. K tomu všetkému je jedným z najdôležitejších zástancov jeho úspechu sám Elon Musk.

Samozvaný „Dogefather” nedávno oznámil, že spolupracuje s vývojármi Dogecoinu na zlepšení efektívnosti mince. Po tom, čo odvolal svoje rozhodnutie prijímať platby prostredníctvom BTC za produkty spoločnosti Tesla, multimiliardár tvrdí, že DOGE prekoná Bitcoin „ľavou zadnou” akonáhle sa zvýši jeho efektívnosť v niekoľkých dôležitých metrikách. 

Zdroj: 

ZYCRYPTO, 2021. Grayscale CEO Barry Silbert Says Dogecoin Is Dramatically Overvalued. [online]. [cit. 2021-06-01]. Dostupné na: https://zycrypto.com/grayscale-ceo-barry-silbert-says-dogecoin-is-dramatically-overvalued/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments