21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Cardano (ADA) je teraz možné zakúpiť prostredníctvom kreditných kariet a Apple Pay...

Cardano (ADA) je teraz možné zakúpiť prostredníctvom kreditných kariet a Apple Pay po úspešnej integrácii spoločnosťou Simplex

Rodný token Cardana patril od začiatku roka 2021 k najpôsobivejším aktívam. Dňa 1. januára sa obchodoval okolo 0,18 USD. V nasledujúcich mesiacoch sa ale začal rýchlo zvyšovať.

Do konca februára dosiahlo ADA nové historické maximum po 730 % náraste na zhruba 1,5 USD. Zvýšená volatilita na krypto-trhu ovplyvnilo aj túto kryptomenu, ktorá krátko nato klesla pod 1 USD.

Napriek tomu obnovilo ADA svoj rast pomerne rýchlo a pred niekoľkými týždňami dosiahlo nový rekord, hodnotu nad 1,55 USD.

Napriek tomu, že sa mierne vrátilo na 1,3 USD, jeho trhový strop je vysoko nad 40 miliardami USD. To robí ADA v súčasnosti šiestou najväčšou kryptomenou.

Spoločnosti Cardano a Simplex uzavreli partnerstvo, pričom dôvodom bolo umožniť používateľom kryptomeny nakupovať token ADA prostredníctvom kreditných/debetných kariet, Apple Pay a bankových prevodov.

Cardano spolupracuje so spoločnosťou Simplex

Spoločnosť Simplex založená v roku 2014 je izraelský poskytovateľ fiatovej a krypto-infraštruktúry. V minulom roku dosiahla spoločnosť s licenciou EÚ významný míľnik tým, že sa stala hlavným partnerom siete Visa.

Integrácia následne umožní „miliónom ľudí” kúpiť ADA pomocou kreditnej alebo debetnej karty, Apple Pay alebo prostredníctvom SEPA či SWIFT prevodu „vo vhodnom a bezpečnom prostredí”.

Simplex vysvetlila, že pridanie ADA prichádza po dôkladnom preskúmaní tokenu a blockchainového projektu stojacim za ním. Vyhlásenie označilo Cardano za „prvú blockchainovú platformu založenú na výskume peer-review a vyvinutú metódami založenými na dôkazoch”.

Spoločnosť Simplex navyše verí v potenciál Cardana pozitívne vplývať na rôzne sféry každodenného života, pretože je „dostatočne bezpečný na to, aby chránil miliardové údaje, dostatočne škálovateľný pre globálne systémy a dostatočne veľký na podporu základných zmien.”

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Cardano (ADA) Can Now Be Bought via Credit Cards and Apple Pay After Successful Integration by Simplex. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/cardano-ada-can-now-be-bought-via-credit-cards-and-apple-pay-after-successful-integration-by-simplex/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments