13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum prekonáva nové historické maximum 2 700 USD

Ethereum prekonáva nové historické maximum 2 700 USD

Ethereum prvýkrát presiahlo hodnotu 2 700 USD, v súčasnosti sa obchoduje za 2 725 USD.

Objemy obchodovania sa zvýšili na 33 miliárd USD.

Jeho pomer sa teraz po prvý raz od augusta 2018, blíži k 0,05 BTC za jeden ETH.

Zdá sa, že okamžitým katalyzátorom tohto vzrastu je zvýšenie kapacity o približne 20 % po aktualizácii začiatkom tohto mesiaca, ktorá zlepšila poplatky siete.

Vyzerá to tak, že táto aktualizácia trh prekvapila, pretože všetci na túto aktualizáciu a na to, ako mala pomôcť, zabudli.

Zlepšenie kapacity, a teda nižšie poplatky za transakcie, ktoré s tým boli spojené, neboli ocenené.

Okrem toho nemohlo byť jeho načasovanie lepšie.

Rovnako dôležitý môže byť aj nadchádzajúci EIP1559. Je to len pár mesiacov od tejto drastickej zmeny v menovej ekonomike spoločnosti Ethereum, ktorá môže viesť k tomu, že sa každý deň spáli ETH v hodnote 40 miliónov USD v závislosti od výšky sieťových poplatkov.

Takto ETH získavalo prevahu nad BTC, ktorý v súčasnosti bojuje na úrovni 55 000 USD a v nasledujúcich dňoch sa ukáže, či si tento býčí trend udrží.

Ethereum's price, April 2021
Zdroj: ETH/US via Bitstamp

Zdroj:

TRUSTNODES, 2021. Ethereum Surpasses $2,700. [online]. [cit. 2021-04-29]. Dostupné na: https://www.trustnodes.com/2021/04/28/ethereum-surpasses-2700

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments