17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny airBaltic: Svoj let si teraz môžete zarezervovať pomocou Dogecoinu

airBaltic: Svoj let si teraz môžete zarezervovať pomocou Dogecoinu

Zákazníci spoločnosti airBaltic, ktorí si chcú kúpiť letenky, tak môžu urobiť teraz pomocou Dogecoinu (DOGE), Etherea (ETH) a Bitcoin Cashu (BCH).

Lotyšský letecký dopravca airBaltic potvrdil svoju podporu kryptomeny tým, že zákazníkom umožňuje rezervovať si svoje lety pomocou digitálnych aktív.

Na leteckú dopravu sa budú používať DOGE a ETH.

Spoločnosť AS airBaltic Corporation už roky zaznamenáva podporu k pro-digitálnym aktívam. V roku 2014 sa spoločnosť stala jedným z prvých dopravných spoločností, ktoré prijímali platby uskutočnené pomocou primárnej kryptomeny za svoje letenky.

Táto spoločnosť dnes oznámila pridanie novej sady mincí, ktorá zákazníkom umožňuje pri rezervácii letov zvoliť si medzi viacerými možnosťami.

Medzi ne patrí: Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) – druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, a Dogecoin (DOGE).

Výsledkom je, že spoločnosť teraz prijíma celkovo osem kryptomien. 

Okrem vyššie spomenutých štyroch sú to ďalšie štyri stablecoiny viazané na americký dolár: GUSD, USDC, PAX a BUSD.

Najnovší prírastok prichádza s pomocou poskytovateľa krypto-platobných služieb – BitPay. Je však potrebné poznamenať, že na rozdiel od spoločnosti Tesla, ktorá nedávno povolila platby BTC za svoje vozidlá a uviedla, že si ich ponechá v BTC, prevedie spoločnosť airBaltic aktíva na fiat meny.

Keď si používatelia vyberú požadovanú službu na webových stránkach spoločnosti airBaltic, ceny sa zobrazia v eurách. No keď za ne zaplatia, vybrané krypto-aktívum sa automaticky prevedie na eurá podľa aktuálneho výmenného kurzu určeného spoločnosťou BitPay.

„Ako inovatívna letecká spoločnosť sa vždy snažíme hľadať spôsoby, ako zlepšiť skúsenosť zákazníkov. V priebehu rokov využilo túto možnosť platby 1 000 klientov. To sa nemusí byť veľa, ale stále je to ponuka, ktorá sa cestujúcim nikde inde neponúka,” uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti airBaltic Martin Gauss.

Dogecoin rastie 

Popularita DOGE v poslednej dobe rýchlo rastie. Môže byť pravdepodobne dôsledkom neustáleho podporovania na sociálnych sieťach zo strany riaditeľa spoločnosti Tesla, Elona Muska. 

Po desiatkach jeho pro-DOGE tweetov si token získal pozornosť ďalších celebrít, medzi nimi je aj rapper Snoop Dogg.

Efekt snehovej gule sa prejavil a DOGE sa stal senzáciou. Dokonca sa dostal do NBA, pretože basketbalový tím Dallas Mavericks ho zaviedol ako spôsob platby. 

Na otázku, prečo jeho tím pridal DOGE ako spôsob platby, majiteľ klubu Mark Cuban vtedy dôrazne povedal: „Pretože môžeme.”

Toto rastúce používanie DOGE tiež viedlo k výraznému zvýšeniu cien. 

Aktívum od začiatku roka vzrástlo o viac ako 800 % a minulý mesiac zaznamenalo nové historické maximum.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Users Can Now Book Flights With Dogecoin (DOGE) on AirBaltic. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/users-can-now-book-flights-with-dogecoin-doge-on-airbaltic/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments