-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Elon Musk vysvetľuje, prečo kúpil Dogecoin pre svojho syna

Elon Musk vysvetľuje, prečo kúpil Dogecoin pre svojho syna

V stredu 10. februára pokračoval Elon Musk, druhý najbohatší človek na svete, podľa „The Real-Time Billionaires List” časopisu Forbes, v podpore populárnej meme kryptomeny, Dogecoin (DOGE).

Dogecoin bol pôvodne vydaný 6. decembra 2013 ako „zábavná a priateľská internetová mena”. Vytvorili ho Billy Markus a Jackson Palmer. Je to „decentralizovaná digitálna mena typu peer-to-peer”, ktorej maskotom je „Doge” (Shiba Inu), japonské plemeno psa.

Musk, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti PayPal, zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti SpaceX a spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Tesla, vyjadruje svoju náklonnosť k Dogecoinu od apríla 2019, keď ho označil za svoju obľúbenú kryptomenu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla však v posledných niekoľkých týždňoch posunul čerpanie Dogecoinu na úplne novú úroveň pravidelným rozprávaním a tweetovaním o DOGE. Ďalšou vecou, ktorá pomohla Dogecoinu dosiahnuť tento rok také obrovské zisky, je napumpovanie nadšencami Redditu a Twitteru, ktorí oceňujú jeho zábavnú povahu a cenovú dostupnosť.

Podľa údajov z TradingView dosiahla 7. februára cena DOGE – na kryptoburze Bittrex – 0,8614 USD, čo nastavilo nové historické maximum.

Cena dogecoinu je v súčasnosti (k 10. februáru 09:23 UTC) 0,0739 USD, čo je nárast o 4,37% oproti USD za posledných 24 hodín. Trhový strop Dogecoinu sa pohybuje okolo 9,25 miliárd $, čo z neho robí 11. najhodnotnejšiu kryptomenu (podľa trhového stropu). Dogecoin začal v roku 2021 na 0,00472 USD, čo znamená, že v medziročnom období cena stúpla oproti neuveriteľným 1465%.

Včera sa Musk opäť vydal na Twitter, aby hovoril o Dogecoine, tentoraz však odhalil, že ho kúpil pre svojho syna: „Kúpil som nejaký dogecoin pre lil X, aby z neho mohol byť Toddler hodler.”

Musk hovoril 31. januára o svojich tweetoch súvisiacich s DOGE počas rozhovoru na zvukovej sociálnej sieti Clubhouse:

„Sú to naozaj len také vtipy, ale viete, že Dogecoin bol vytvorený ako žart, aby si z kryptomien očividne robil srandu, ale osud miluje iróniu a často ako môj priateľ hovorí, že najironickejší výsledok, alebo by som povedal, že najviac zábavným výsledkom by bolo, že Bogecoin sa v budúcnosti stane menou Zeme.”

Súčasná obrovská úroveň popularity dogecoinov nezostala vývojármi bez povšimnutia. Podľa Githubu bola posledná aktualizácia softvéru Dogecoin Core 8. novembra 2019. Správa spoločnosti CoinDesk však hovorí, že hlavný udržiavateľ Dogecoinu, Ross Nicoll a ďalší štyria vývojári nedávno začali pracovať na riešení „problémov so škálovaním” Dogecoinu. 

Nicoll pre CoinDesk povedal: „Ľudia hovoria, že je to žart, ale v súčasnosti sa staráme o to, aby kód fungoval správne. Keď cena Dogecoinu vrástla, došlo k opätovnému oživeniu pozornosti a chceme, aby bola mena stále funkčná.”

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Elon Musk Explains Why He Bought Dogecoin For His Son, DOGE Development Resumes. [cit. 2021-02-13]. [online]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/02/elon-musk-explains-why-he-bought-dogecoin-for-his-son-doge-development-resumes/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments