27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Prvá komerčná banka v USA umožňuje svojim zákazníkom nakupovať Bitcoin v bankomatoch

Prvá komerčná banka v USA umožňuje svojim zákazníkom nakupovať Bitcoin v bankomatoch

Blue Ridge Bank sa zapisuje do histórie ako prvá komerčná banka, ktorá umožňuje svojim zákazníkom nakupovať a predávať Bitcoin v jej bankomatoch.

V novom vyhlásení komerčná banka so sídlom vo Virgínii oznamuje, že zákazníci môžu „nakupovať a predávať” Bitcoin v bankomatoch, a to na 19 miestach v USA.

Americká banka uviedla, že uzavrela partnerstvo s poskytovateľom softvéru Bitcoin ATM LibertyX a BluePoint ATM Solutions na zavedení funkcie kryptomeny.

„Spotrebitelia už roky požadujú možnosť nakupovať Bitcoin od svojich bánk. Sme hrdí na to, že je BRB prvou bankou v krajine, ktorá ponúka bitcoinové služby na svojich bankomatoch,” uviedol generálny riaditeľ, Zirkle.

Pre prístup k funkcii ATM Bitcoin od spoločnosti Blue Ridge si budú musieť používatelia, ktorí majú záujem, nainštalovať do svojich smartfónov aplikáciu LibertyX. Bankomaty budú k dispozícii pre kohokoľvek s akceptovanou bankomatovou kartou bez ohľadu na vydávajúcu banku. Ostatné bežné služby bankomatu budú pokračovať ako obvykle.

Generálny riaditeľ BluePoint ATM Solutions, Wade Zirkle, očakáva, že tradičnejšie finančné inštitúcie budú nasledovať vedenie Blue Ridge, pretože dopyt po týchto druhoch fintech služieb bude neustále rásť.

„Predpokladáme, že viac komunitných bánk a úverových asociácií bude vo svojich pobočkách vyžadovať inovatívne fintech riešenia, ako je toto,…”

Zatiaľ čo Blue Ridge je prvou komerčnou bankou v USA, ktorá ponúka prístup k Bitcoinu na svojich bankomatoch, existujú bankomaty založené na kryptomene už viac ako sedem rokov. Prvý bankomat na svete s Bitcoinmi začal svoju činnosť v kanadskom Vancouvri v októbri 2013.

V USA je celkový počet bitcoinových bankomatov v súčasnosti 12 885, čo je podľa Coin ATM Radar najvyšší počet zo všetkých krajín na svete.

Zdroj: 

DAILYHODL, 2021. First Commercial Bank in the US Allows Customers To Buy Bitcoin at ATM Locations. [cit. 2021-02-13]. [online]. Dostupné na: https://dailyhodl.com/2021/02/12/first-commercial-bank-in-the-us-allows-customers-to-buy-bitcoin-at-atm-locations/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments