20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny Deutsche Bank plánuje ponúknuť krypto-úschovu

Deutsche Bank plánuje ponúknuť krypto-úschovu

Deutsche Bank sa pridala ostatným finančným inštitúciám, ktoré plánujú ponúknuť úschovu kryptomien a vysoko kvalitné služby pre hedžové fondy, ktoré investujú do triedy aktív.

Cieľom prototypu Deutsche Bank Digital Asset Custody je vyvinúť „plne integrovanú platformu úschovy pre inštitucionálnych klientov a ich digitálne aktíva poskytujúcich bezproblémové pripojenie k širšiemu ekosystému kryptomeny,” uvádza sa v správe, ktorú si svetové ekonomické fórum všimlo počas zhromaždenia v Davose vo Švajčiarsku.

V časti, ktorá sa nachádza na strane 23 správy z decembra 2020, uvádza najväčšia nemecká banka, že plánuje vytvoriť platformu na obchodovanie a vydávanie tokenov, ktorá prepojí digitálne aktíva s tradičnými bankovými službami.

Veľké banky teraz ohlasujú plány na vstup do kryptomeny takmer každý deň. Začiatkom tohto týždňa sa k nej pripojí Bank of New York Mellon, najväčšia uschovávateľská banka na svete.

V Nemecku čakajú firmy v rade, aby dostali do rúk špeciálne licencie na kryptomenu od tamojšieho regulačného orgánu BaFin.

Deutsche Bank, 21. najväčšia banka na svete, uviedla, že si kladie za cieľ „zaistiť bezpečnosť a prístupnosť aktív pre klientov ponukou inštitucionálneho riešenia ukladania dát s poistnou ochranou.” Banka zatiaľ neuvádza žiadne konkrétne kryptomeny. 

Platforma na správu digitálnych aktív by bola spustená postupne. Nakoniec by klientom poskytla možnosť nakupovať a predávať digitálne aktíva prostredníctvom partnerstva s hlavnými maklérmi, ktorí pôsobia ako hypotéky pre hedžové fondy, emitentmi a preverenými burzami.

Banka tvrdí, že bude tiež poskytovať „služby s pridanou hodnotou, ako sú dane, oceňovacie služby a správa fondov, požičiavanie a poskytne tak platformu otvoreného bankovníctva, ktorá umožní vstup externých poskytovateľov.”

Táto služba by bola zameraná na správcov aktív, správcov majetku, rodinné kancelárie, spoločnosti a digitálne fondy, uviedla banka.

Pokiaľ ide o obchodný model, banka bude vyberať poplatky za úschovu a neskôr si bude účtovať poplatky za tokenizáciu a obchodovanie.

Zdroj:

COINDESK, 2021. Deutsche Bank Quietly Plans to Offer Crypto Custody, Prime Brokerage. [cit. 2021-02-13]. [online]. Dostupné na: https://www.coindesk.com/deutsche-bank-crypto-custody-prime-brokerage

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments