17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Elon Musk naznačuje, že Tesla môže upustiť od držania Bitcoinu

Elon Musk naznačuje, že Tesla môže upustiť od držania Bitcoinu

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, v nedeľu popoludní naznačil na Twitteri, že výrobca elektrických vozidiel predal alebo môže predať zvyšok svojej investície v Bitcoine. Kvôli tejto informácií začala cena Bitcoinu prudko klesať. 

Bitcoin klesol približne 8 % na zhruba 44 000 dolárov.

Požívateľ Twitteru, ktorý navštívil @CryptoWhale, uviedol: „Bitcoineri si budú najbližší štvrťrok búchať hlavu o stenu, keď zistia, že Tesla sa zbavila zvyšku svojich podielov. S pribúdajúcou nenávisťou voči Elonovi Muskovi by som tomu úplne rozumel…”

Musk odpovedal: „Skutočne.”

Potenciálny predaj prichádza len pár dní po tom, čo Musk uviedol, že spoločnosť plánovala Bitcoin skôr držať a nie ho predávať a zamýšľala ho použiť na transakcie hneď po prechode ťažby na udržateľnejšiu energiu. Tesla sa zatiaľ ku komentáru nevyjadrila.

Musk v uplynulom roku niekoľkokrát významne podporoval kryptomeny a niekoľkokrát pomohol zvýšiť ceny digitálnych mincí vrátane Bitcoinu. Vo februárovej správe pre SEC spoločnosť Tesla odhalila, že nakúpila BTC v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Neskôr uviedla, že z predaja BTC zaznamenala zisk 101 miliónov dolárov počas štvrťroka. To pomohlo zvýšiť jej čistý zisk na rekordne vysokú hodnotu v prvom štvrťroku. 

Zdá sa ale, že Musk v posledných týždňoch zmenil smer v prospech Dogecoinu kryptomeny inšpirovanej meme. Spoločnosť Tesla minulý týždeň tiež pozastavila nákupy vozidiel pomocou BTC, kvôli obavám z rýchleho zvyšovania používania fosílnych palív na jeho ťažbu. Cena BTC klesla v prvých minútach po Muskovom oznámení asi o 5 %.

Elon Musk sa začína na Twitteri obracať proti používateľom, ktorí kritizujú jeho postoj a názory ohľadom kryptomien. Vplyvný investor v oblasti investícií Fred Wilson, zakladajúci partner spoločnosti Union Square Ventures, v piatok tweetoval: „Hrá hry. Je ťažké brať kohokoľvek, kto sa takto správa, vážne. Za posledný rok som kvôli tomu stratil voči nemu obrovský rešpekt.”

Wilson dodal: „Hlboký rešpekt za to, čo robí so svojím talentom. Menej za to, čo robí so svojimi tweetmi.”

Snaží sa Dogecoin posunúť ďalej. Jeho letecká spoločnosť SpaceX minulý týždeň oznámila, že prijme Dogecoin ako platbu za odštartovanie „misie DOGE-1 na Mesiac”. Táto správa pomohla zvýšiť cenu mince a podporila prijatie meme-coinu medzi niektorými obchodníkmi.

Kryptomenová burza Coinbase uviedla, že digitálnu mincu ponúkne v najbližších šiestich až ôsmich týždňoch. Ďalšie populárne obchodné platformy medzi retailovými investormi, Robinhood a Binance, obchodovanie Dogecoinu umožnili.

Zdroj: 

CNBC, 2021. Elon Musk suggests Tesla may have dumped bitcoin holdings. [online]. [cit. 2021-05-17]. Dostupné na: https://www.cnbc.com/2021/05/16/elon-musk-suggests-tesla-is-dumping-bitcoin.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments