Elon Musk: Coinbase by mala do svojej ponuky zahrnúť Dogecoin

0
137

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, si myslí, že Coinbase, najväčšia americká burza, by mala podľa jeho tweetu z 13. marca umožniť obchodovanie s Dogecoinom (DOGE).

Elon už mnohokrát spôsobil rozruch svojimi tweetmi o kryptomenách. To vyústilo až do bodu, keď jediný jeho tweet o DOGE spôsobil nárast ceny o takmer 40% za necelú pol hodinu.

Na čoskoro verejnú burzu kryptomien, ktorej hodnota sa odhaduje na takmer 100 miliárd $, využila Tesla na uskutočnenie svojho masívneho nákupu BTC v hodnote 1,5 miliardy $. 

Digitálne aktívum s maskotom psa japonského plemena Shiba Inu je podľa trhovej kapitalizácie 15. najväčšia kryptomena, ktorá sa momentálne obchoduje za 0,056 USD.

Začiatkom februára vzrástla na 0,088 USD.

Spoločnosť Coinbase oznámila podporu DOGE už v máji 2019. Napriek návalu vzrušenia obklopujúceho kryptomenu sa doteraz zdržala prenechávania DOGE drobným investorom.

Čo je Dogecoin?

Dogecoin vytvorili v roku 2013 softvéroví programátori Billy Markus a Jackson Palmer. Dvojica vytvorila daný altcoin ako reakciu na všetky BTC spinoffy. 

Avatar altocoinu je ikonický bacuľatý pes Shiba Inu. Jeho tvár sa dostala do popredia ako meme sprevádzaný rozkošnými frázami v lámanej angličtine, ako napr. „Much wow“ a „Very impression“. Hodnota DOGE vystretlila krátko po štarte a získala kultový status.

Po tom rozbehnutí bitcoinového bull marketu v zime podporili Dogecoin celebrity ako Elon Musk. Tento coin mal na svojom konte minulý mesiac trhový strop 17 miliárd $.

Burza Coinbase bola vždy o krok vzadu pri predstavovaní nových coinov, zatiaľ čo sa ázijský rival Coinbase, kryptoburza Binance, zamerala na pridanie čo najväčšieho počtu kryptomien na úkor pôsobenia v USA. 

Zdroj:

U.today, 2021. Elon Musk Says Coinbase Should List Dogecoin. [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://u.today/elon-musk-says-coinbase-should-list-dogecoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here