21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Bitcoin práve dosiahol ďalšie historické maximum, 60 000 $

Bitcoin práve dosiahol ďalšie historické maximum, 60 000 $

Bitcoin, ktorý ukončil týždeň stagnáciou, včera svoju hodnotu prudko zvýšil. Dosiahol tak nové historické maximum, 60 000 $. 

To je o 1 750 $ viac ako predchádzajúce ATH BTC, ktoré bolo dosiahnuté v nedeľu 21. februára s hodnotou 58 258 $. 

Po tomto rekorde sa BTC 23. februára prepadol na minimum, 46 437 $ a 28. februára na 43 527 $. 

Cena BTC sa za posledný týždeň zvýšila o 23% a za posledných 24 hodín o 5%. Na úrovni 60 000 $ dosiahol BTC aj trhový strop 1,1 bilióna $.

Stúpajúci trend nasledovali aj ďalšie coiny. Hodnota ETH sa v súčasnosti pohybuje na 1 843 $. To je za posledný týždeň nárast o 17%. Binance Coin za posledný týždeň stúpol o 21,8% a hodnota Polkadot je až o 12% vyššie. 

Prečo vzrástla cena Bitcoinu?

Nasledujúcich pár skutočností mohlo podnietiť jeho rast.

Digitálny umelec Beeple sa dostal na prvé priečky, keď predal zbierku umenia NFT za 69,5 milióna $.

Predaj tohto digitálneho umeleckého diela prostredníctvom britskej aukčnej siene Christie’s s dlhoročnou tradíciou  urobilo z tohto predaja tretí najväčší súkromný predaj umenia doposiaľ. 

Okrem toho podpísal americký prezident, Joe Biden, zákon o stimulačnom balíku 1,9 trilióna $. Ten poskytne Američanom 1 400 $ do vreciek, aby im pomohol prekonať pandémiu. 

Mnoho zástancov BTC, medzi nimi napríklad krypto VC Meltem Demirors, veria, že tlačenie amerických dolárov na záchranu ekonomiky spôsobuje devalváciu meny, a že BTC je bezpečná stávka proti kolapsu dolára.

Posledným faktorom je investovanie veľkých firiem do kryptomeny. Spoločnosť Digital Currency Group oznámila plány na kúpu akcií v hodnote až 250 miliónov $.

V Kanade dostal tretí BTC ETF súhlas kanadských regulačných orgánov cenných papierov. CI Global Asset Management bude konkurovať spoločnostiam Evolve a Purpose, ktoré boli spustené koncom minulého mesiaca. 

Mike Balchunas uviedol, že uvedenie spoločnosti Purpose, ktorá za prvý deň obchodovania získala 165 miliónov $ a za prvú hodinu 80 miliónov $, bolo najúspešnejším zavedením ETF v histórii.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Bitcoin Hits $60,000 As Price Soars 24% in a Week. [online]. [cit. 2021-03-13]. Dostupné na: https://decrypt.co/61284/bitcoin-hits-all-time-high-as-price-soars-24-in-a-week

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments