2.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Kryptomeny El Salvádor kupuje dip a pridáva 100 ďalších BTC k existujúcej skrýši

El Salvádor kupuje dip a pridáva 100 ďalších BTC k existujúcej skrýši

Nayib Bukele zostáva nezasiahnutý tohtoročným medvedím trhom s Bitcoinom. Využil príležitosť a zabezpečil si ďalších 100 Bitcoinov.

Nayib Bukele, prezident Salvádoru, nedávno oznámil, že jeho krajina kúpila ďalších 100 BTC. To je pri dnešných cenách asi 5,4 milióna dolárov primárnej kryptomeny.

El Salvádor pokračuje s HODL

Ako vždy, „CEO“ El Salvadoru (ako uvádza jeho životopis) v piatok náhodne oznámil nákup v tweete. Napriek medvediemu prepadu Bitcoinu tento týždeň prezident neprehodnotil svoju investíciu. Namiesto toho to zobral ako šancu na ďalšiu akumuláciu satov.

„El Salvádor práve kúpil dip. 100 mincí navyše získaných so zľavou,“ píše sa v tweete.

Minulý mesiac prezident oznámil oveľa väčší nákup 420 BTC po tom, čo jeho cena v dolároch klesla pod hranicu šesťdesiattisíc. V kombinácii s nedávnym nákupom má El Salvador teraz viac ako 1 000 Bitcoinov.

Ako vždy, notoricky známy anti-Bitcoinový podporovateľ zlata Peter Schiff nebol ohromený. V rekacii na Bukeleho povedal, že nákup bol „nešťastný“ pre obyvateľov El Salvádoru a má podozrenie, že národ nakoniec zrealizuje svoje straty a predá svoje Bitcoiny.

El Salvádor ale až doteraz ukazuje, že je odhodlaný pokračovať vo svojej HODL stratégii. V deň, keď sa v krajine stal Bitcoin zákonným platidlom, prezident oznámil niekoľko po sebe idúcich bitcoinových investícií, aj keď jeho cena rýchlo klesla. Potom, keď cena minulý mesiac prudko vzrástla, El Salvádor použil svoje zisky na vybudovanie nemocnice pre domáce zvieratá.

Dlhodobý záväzok voči Bitcoinu

Pred niekoľkými dňami Bukele oznámil plány El Salvádoru vybudovať „Bitcoinové mesto financované sopečným dlhopisom“ vo výške 1 miliardy dolárov. Polovica prostriedkov sa použije na nákup Bitcoinu a druhá polovica sa investuje do infraštruktúry na ťažbu BTC s využitím vulkanickej energie krajiny.

Toto je ďalší dôkaz dlhodobej viery El Salvádoru v zhodnocovanie ceny Bitcoinu. Ak bude rásť, zisky krajiny z držby a ťažby Bitcoinu pomôžu splatiť dlhopisy vo výške 6,5 %. Doteraz bolo priemerné ročné zhodnotenie ceny Bitcoinu od roku 2013 celkom 100 %.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. El Salvador Buys The Dip, Adds 100 More Bitcoin To Existing Stash. [online]. [cit. 2021-11-27]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/el-salvador-buys-the-dip-adds-100-more-bitcoin-to-existing-stash/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments