2.4 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Kryptomeny Anthony Scaramucci: Trhy s kryptomenami zažili 26. novembra Black Friday

Anthony Scaramucci: Trhy s kryptomenami zažili 26. novembra Black Friday

Anthony Scaramucci verí, že základy kryptomenového priemyslu sú dostatočné na to, aby boli býčie aj počas období paniky.

Včera bol pre svet kryptomien škaredý deň. V skutočnosti to bol zlý deň pre finančné trhy vo všeobecnosti. Americké akciové indexy klesli v priemere o 2 %, FTSE stratil 3,64 % a DAX klesol o 4,15 %. Ropné futures sa prepadli o viac ako 10 % a kryptomeny stratili viac ako 200 miliárd dolárov na kapitalizácii.

Všetko kvôli obavám z nového kmeňa COVID-19, pri ktorom špekulanti a analytici vymýšľali scenáre možného nového blokovania. Nedávno vedci objavili variant koronavírusu B.1.1.529. Má vysoký počet mutácií, ktoré by ho mohli urobiť imúnnym voči doteraz vyvinutým protilátkam.

Akciové trhy 26. novembra 2021. Zdroj: CNN

Anthony Scaramucci je bullish aj v medvedích časoch

Zatiaľ čo sa však niektorí so strachom ponáhľajú predať svoje aktíva, iní využívajú situáciu na naplnenie vreciek. Anthony Scaramuci, Trumpov bývalý riaditeľ Comms počas jeho pôsobenia v Bielom dome, je jedným z nich.

V nedávnom rozhovore pre CNBC zakladateľ SkyBridge Capital vysvetlil, že táto panická epizóda (najväčšia od krachu v roku 2020) nie je nič iné ako Black Friday a že ľudia by ju mali využiť na nalievanie peňazí do strategických investícií, ako to robí vládna menová politika. nedáva veľa dôvodov na optimizmus.

„Ak sa Fed neinteresuje, je to príležitosť na nákup. Je Black Friday a veci idú na dračku.“

V diskusii o trhu s kryptomenami Scaramucci vyzval na pokoj. Vysvetlil, že obavy, ktoré viedli k pádu, neovplyvňujú fundamenty a že hoci na trhu dochádza k prehnanej reakcii, vo všeobecnosti majú kryptomeny dostatok dôvodov na to, aby z tejto ekonomickej epizódy vyšli silnejšie.

„Ak veríte v dlhodobý potenciál ako my, teraz je čas na nákup. Len si myslím, že toto je momentálne riziková situácia. Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú nestále, čo ľudí vyraďuje z hry. To je tiež vymývanie niektorých pákových efektov, ktoré podľa mňa vytvárajú celkom pekný prvý štvrťrok.“

Kryptomeny robia všetko dobre

Scaramucci nie je jediným bullish človekom v tomto mori sĺz. Ricardo Salinas Pliego, tretí najbohatší muž v Mexiku, odporučil svojim nasledovníkom na Twitteri, aby si kúpili Bitcoin ako ochranu proti následkom nezodpovednej politiky USA.

Staré dobré USA sa čoraz viac podobajú na akúkoľvek inú nezodpovednú krajinu tretieho sveta… wow…pozrite sa na rozsah vytvárania falošných peňazí.
Kúpte si hneď #Bitcoin  

— Ricardo Salinas Pliego (@RicardoBSalinas) 24. novembra 2021

Salinas Pliego obhajuje tézu, že Bitcoin je ekvivalentom digitálneho zlata a funguje ako uchovávateľ hodnoty. Scaramucci zo svojej strany nezdieľa tento názor.

„Nemyslím si, že v tomto momente ide o zabezpečenie proti inflácii. Myslím si, (že by to tak mohlo byť) v dlhodobom horizonte, ak by ste sa dostali k miliarde peňaženiek a Bitcoin by bol v stabilnej obchodnej zóne. Toto je akýsi Amazon v roku 2000, takže prichádza s určitou volatilitou.“

Nestály alebo nie, Scaramucci stále verí, že trhy s kryptomenami zareagovali zdravým spôsobom na to, čo by mohlo byť krviprelievanie – vzhľadom na predchádzajúce krízy.

Ekonomický analytik Alex Krueger súhlasí s týmto postojom a zdôrazňuje, že obchodníkom s kryptomenami sa v tento čierny piatok darilo lepšie ako tradičným investorom.

Krypto kleslo kvôli extrémnemu rizikovému sentimentu vyvolanému novým covidovým variantom. Rovnakým spôsobom by sa to zrútilo, keby boli ceny oveľa nižšie. Nie je to vec eufórie. Krypto-aktíva si viedli dobre v porovnaní s inými triedami aktív, ako je ropný komplex a malé spoločnosti.

— Alex Krüger (@krugermacro) 26. novembra 2021

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Anthony Scaramucci: Cryptocurrency Markets Had Their Black Friday On November 26. [online]. [cit. 2021-11-27]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/anthony-scaramucci-november-26-black-friday-cryptocurrency-markets/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments