21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Apple hľadá obchodného manažéra so skúsenosťami v oblasti kryptomien

Apple hľadá obchodného manažéra so skúsenosťami v oblasti kryptomien

Zdá sa, že Apple napreduje vo svojich plánoch prijímania kryptomien. Gigant teraz hľadá odborníkov z fintech sveta a sveta kryptomien.

Spoločnosť teraz hľadá pracovníkov na pozíciu manažéra pre rozvoj podnikania pre oblasť „alternatívne platby”. Kandidát by mal disponovať skúsenosťami v niekoľkých oblastiach vrátane kryptomien.

Kľúčová kvalifikácia si vyžaduje minimálne päťročné skúsenosti s prácou s alternatívnym poskytovaním platieb, ako sú napr. digitálne peňaženky a kryptomeny. Uchádzači budú zodpovední za ucelený obchodný rozvoj a vývoj nových programov týkajúcich sa fintech produktov. 

Apple hľadá odborníkov na fintech

Pracovnú ponuku zverejnil túto stredu tím WPC (Apple Wallets, Payments, and Commerce), ktorý hľadá profesionálov pre vznikajúce a alternatívne platobné riešenia.

Táto publikácia upútala pozornosť krypto-komunity. Tá teraz túži vedieť, ako to ovplyvní všeobecnú adopciu, vzhľadom na to, že Apple Pay, jeden z najväčších spracovateľov platieb, má dynamicky rastúcu používateľskú základňu, viac ako 65 miliónov ľudí. Ak sa do služby Apple Pay implementujú kryptomeny, mohlo by to prinútiť bežného človeka s nimi experimentovať prostredníctvom zariadení Apple, peňaženiek a kreditných kariet.

Apple vstupuje do sveta kryptomien

Apple už nejaký čas po kryptomenách pokukáva. Internetový portál CryptoPotato uviedol, že používatelia ApplePay môžu priamo kúpiť Cardano (ADA), a to vďaka úspešnej integrácii Simplexu, poskytovateľa výmeny fiat-krypto v Izraeli.

Spoločnosť Apple zatiaľ neobjasnila, aký je jej plán s kryptomenami. Väčšina platobných gigantov ktorí prijali krypto, ich mení na fiat. Dôvodom je to, aby umožnili platby globálnych obchodníkov ako je napr. PayPal, ktorý sa nedávno vyjadril na účet kryptomien slovami: „ pôsobivý výkon”.

Táto spoločnosť ale uviedla nasledovné: „Rozvíjajúce sa finančné technológie môžu zmeniť spôsob života ľudí, pretože nové nápady majú spôsob, ako sa stať mimoriadnymi produktmi, službami a skúsenosťami zákazníkov, ktoré si ľudia kedysi nedokázali predstaviť a teraz si nevedia predstaviť život bez nich.”

Po tom, čo technologickí a finanční giganti výrazne zviditeľnili kryptomeny, začala krypto-komunita vo veľkej miere špekulovať o tom, aké ma Apple s kryptomenami plány.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. ‘Apple is Headhunting a Business Development Manager With Experience in Cryptocurrencies. [online]. [cit. 2021-05-27]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/apple-is-headhunting-a-business-development-manager-with-experience-in-cryptocurrencies/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments