13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cristiano Ronaldo získal 770 tokenov za každý strelený gól v kariére

Cristiano Ronaldo získal 770 tokenov za každý strelený gól v kariére

Cristiano Ronaldo sa stal prvým futbalistom, ktorý bol odmenený za svoje kariérne úspechy v kryptomene. 

Po turnaji Juventus F.C. získala hviezda 770 tokenov JUV za každý strelený gól v seniorskej kariére. Informoval o tom španielsky outlet Marca.

JUV je oficiálny token fanúšikov Juventusu. Ten v roku 2019 uviedol taliansky futbalový klub na blockchaine Chiliz (CHZ) v spojení s platformou Socios.com. 

Tokeny dávajú priaznivcom klubu možnosť hlasovať o jeho rozhodnutiach. Zároveň im poskytujú prístup k rôznym výhodám, súťažiam a cenám.

Odmena 770 tokenov JUV, pridelená Ronaldovi pred nedeľňajším ligovým zápasom proti Beneventu, má hodnotu zhruba 11 750 $, na základe aktuálnej ceny tokenov 15,26 $. 

Cena tokenu JUV bola pôvodne pri jeho uvedení na hodnote 2 $.

Zatiaľ čo bývalá hviezda Manchestru United a Realu Madrid pravdepodobne finančné prostriedky tak skoro potrebovať nebude, táto príležitosť predstavuje prvé ocenenie futbalového hráča ako cenu za kariérne úspechy v kryptomene. 

Vďaka rastúcemu prepojeniu medzi športom a kryptomenou sa už niekoľko klubov pohráva s myšlienkou, že by svojim hráčom platili v kryptomene.

Desiatky futbalových tímov vydali tokeny na blockchaine Chiliz od jeho založenia vrátane najväčších tímov z najväčších líg na svete, ako je Manchester City, F.C. Barcelona a Paríž St. Germain.

Od 1. januára vzrástla hodnota CHZ v dolároch o viac ako 2 500%, zatiaľ čo jej trhová kapitalizácia vystrelila zo 100 miliónov $ na 4,5 miliárd $. Potom opäť klesla na úroveň 3,2 miliárd $.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Cristiano Ronaldo awarded 770 crypto tokens for each career goal scored. [online]. [cit. 2021-03-22]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/cristiano-ronaldo-awarded-770-crypto-tokens-for-each-career-goal-scored

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments