24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Čo čakať od konferencie Miami Bitcoin 2021?

Čo čakať od konferencie Miami Bitcoin 2021?

Miami sa chystá privítať tisíce účastníkov konferencie Bitcoin 2021. Prinášame vám niektoré z hlavných výstupov a rozhovorov, na ktoré sa zamerať.

Od štvrtka do soboty sa v konferenčnom centre Mana Wynwood v Miami na konferencii Bitcoin 2021 zíde veľká skupina nadšencov kryptomien.

Bitcoin 2021 má možno ešte väčší význam ako zvyčajne. Je to aj z toho dôvodu, že sa účastníci môžu po dlhom čase zhromaždiť na fyzickom mieste vzhľadom na obmedzenia COVID-19. Tie prinútili mnohé iné krypto-konferencie, aby boli usporiadané v online podobe.

Tohtoročná konferencia sa môže pochváliť hviezdnym obsadením členov Kongresu, celebrít, krypto-grafov, generálnych riaditeľov a ďalších zástancov kryptomien. Predpokladá sa, že návštevnosť presiahne 50 000 ľudí. 

Medzi najočakávanejšie celebrity patria: starosta Miami, Francis Suarez, stály bitcoinový býk a CEO spoločnosti Microstrategy, Michael Saylor, CEO Twitteru, Jack Dorsey, a dvojčatá Cameron a Tyler Winklevossovci.

Starosta Suarez nedávno odhalil, že nakúpil Bitcoin hneď po tom, čo Senát Spojených štátov v marci schválil ďalší stimul v hodnote 1,9 bilióna dolárov. 

Na konferencii Bitcoin 2021 sa zúčastnia aj pro-krypto zástupcovia vlád. Medzi nich patrí senátorka amerického štátu Wyoming, Cynthia Lummis, a aj bývalí šéfovia amerických finančných dozorných orgánov: Chris Giancarlo a Brian Brooks. Chris Giancarlo je bývalý predseda SEC americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures. Brian Brooks nedávno pôsobil ako finančný kontrolór mien.

Michael Saylor, dvojčatá Cameron a Tyler Winklevossovci a Anthony Pompliano budú v piatok hlavnými predstaviteľmi dvoch neformálnych diskusií. V sobotu sa predstavia Mike Novogratz, CEO spoločnosti Paxos, Charles Cascarilla, Steve Lee zo spoločnosti Square Crypto a novinár na voľnej nohe, Aaron van Wirdum.

CEO spoločnosti Zap, Jack Jackers, bude hovoriť o firmách využívajúcich Lightning Network. Jeremy Rubin z projektu MIT Bitcoin Project sa zas objaví s tabuľkou „Bitcoin je DeFi”.

S nedávnou kritikou ťažby Bitcoinu nie je asi prekvapením vidieť niekoľko častí venovaných tejto téme. Tie majú názvy ako „Morálny prípad Bitcoinu” a „Ťažba Bitcoinu rieši naše energetické problémy”.

Ostatné časti naplánované na túto akciu budú skúmať témy týkajúce sa sieťovej analytiky, overovania rezerv a bankovania bez banky.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. What to expect from the Miami Bitcoin 2021 conference. [online]. [cit. 2021-06-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/what-to-expect-from-the-miami-bitcoin-2021-conference

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments