Čo čakať od konferencie Miami Bitcoin 2021?

0
166

Miami sa chystá privítať tisíce účastníkov konferencie Bitcoin 2021. Prinášame vám niektoré z hlavných výstupov a rozhovorov, na ktoré sa zamerať.

Od štvrtka do soboty sa v konferenčnom centre Mana Wynwood v Miami na konferencii Bitcoin 2021 zíde veľká skupina nadšencov kryptomien.

Bitcoin 2021 má možno ešte väčší význam ako zvyčajne. Je to aj z toho dôvodu, že sa účastníci môžu po dlhom čase zhromaždiť na fyzickom mieste vzhľadom na obmedzenia COVID-19. Tie prinútili mnohé iné krypto-konferencie, aby boli usporiadané v online podobe.

Tohtoročná konferencia sa môže pochváliť hviezdnym obsadením členov Kongresu, celebrít, krypto-grafov, generálnych riaditeľov a ďalších zástancov kryptomien. Predpokladá sa, že návštevnosť presiahne 50 000 ľudí. 

Medzi najočakávanejšie celebrity patria: starosta Miami, Francis Suarez, stály bitcoinový býk a CEO spoločnosti Microstrategy, Michael Saylor, CEO Twitteru, Jack Dorsey, a dvojčatá Cameron a Tyler Winklevossovci.

Starosta Suarez nedávno odhalil, že nakúpil Bitcoin hneď po tom, čo Senát Spojených štátov v marci schválil ďalší stimul v hodnote 1,9 bilióna dolárov. 

Na konferencii Bitcoin 2021 sa zúčastnia aj pro-krypto zástupcovia vlád. Medzi nich patrí senátorka amerického štátu Wyoming, Cynthia Lummis, a aj bývalí šéfovia amerických finančných dozorných orgánov: Chris Giancarlo a Brian Brooks. Chris Giancarlo je bývalý predseda SEC americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures. Brian Brooks nedávno pôsobil ako finančný kontrolór mien.

Michael Saylor, dvojčatá Cameron a Tyler Winklevossovci a Anthony Pompliano budú v piatok hlavnými predstaviteľmi dvoch neformálnych diskusií. V sobotu sa predstavia Mike Novogratz, CEO spoločnosti Paxos, Charles Cascarilla, Steve Lee zo spoločnosti Square Crypto a novinár na voľnej nohe, Aaron van Wirdum.

CEO spoločnosti Zap, Jack Jackers, bude hovoriť o firmách využívajúcich Lightning Network. Jeremy Rubin z projektu MIT Bitcoin Project sa zas objaví s tabuľkou „Bitcoin je DeFi“.

S nedávnou kritikou ťažby Bitcoinu nie je asi prekvapením vidieť niekoľko častí venovaných tejto téme. Tie majú názvy ako „Morálny prípad Bitcoinu“ a „Ťažba Bitcoinu rieši naše energetické problémy“.

Ostatné časti naplánované na túto akciu budú skúmať témy týkajúce sa sieťovej analytiky, overovania rezerv a bankovania bez banky.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. What to expect from the Miami Bitcoin 2021 conference. [online]. [cit. 2021-06-04]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/what-to-expect-from-the-miami-bitcoin-2021-conference

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here