25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Čínski obchodníci používajú OTC trhy na obchádzanie regulácií

Čínski obchodníci používajú OTC trhy na obchádzanie regulácií

Čínski investori zostávajú aktívni na krypto-trhu a obchádzajú regulačný dohľad spoliehaním sa na domáce a zahraničné OTC trhy.

Podľa správy agentúry Bloomberg zverejnenej v pondelok sa aktivita na OTC trhoch zvýšila, odkedy čínska Komunistická Strana 18. mája aktualizovala svoj dlhodobý zákaz služieb spojených s kryptomenami.

Prvou odpoveďou trhu na čínske správy bol panický predaj, pričom Bitcoin nasledujúci deň klesol na 30 000 dolárov. Sentiment sa medzičasom zotavil. To dokazuje okamžitý kurz výmenného páru yuan-stablecoin a tether (CNY/USDT).

Podľa krypto-dátovej platformy Feixiaohao sa hodnoty vrátili takmer na polovicu zaznamenaného 5 % poklesu. Panický predaj zvyčajne zvyšuje dopyt po stablecoinoch, čo vedie ku zníženiu kurzu CNY/USDT.

Zotavenie signalizuje, že najhoršie výpredaje môžu byť už za nami. Poukazuje na nárast obchodov v juanoch, ktoré sa väčšinou rezervujú prostredníctvom domácich OTC trhov zabezpečenými spoločnosťami Huobi a OKEx.

Bloomberg poznamenal, že tieto obchody sa uskutočňujú v dvoch fázach. Prvá zahŕňa párovanie objednávok na OTC trhoch a druhá platbu predajcovi prostredníctvom inej platformy alebo fintechovej spoločnosti ako napríklad Ant Group.

Výsledkom je, že orgány majú ťažkosti s monitorovaním transakcií. Riziko rozsiahleho odlivu kapitálu je ale dosť nízke, pretože platby sa uskutočňujú v rámci domáceho čínskeho finančného systému.

„Aj napriek tomu vláda prijíma opatrenia na potlačenie špekulácií. Napríklad pekingská polícia nedávno distribuovala informačné letáky upozorňujúce na riziká spojené s obchodovaním s kryptomenami,” uviedla agentúra Bloomberg.

Čína najskôr zakázala finančným inštitúciám držať Bitcoin v roku 2013 a v roku 2017 vyhlásila prvotné verejné ponuky digitálnych mien za nezákonné. To viedlo k prudkému poklesu ceny BTC.

Zdroj: 

FINANCE.YAHOO.COM, 2021. Chinese Traders Use OTC Desks to Bypass Regulatory Hurdles: Report. [online]. [cit. 2021-06-01]. Dostupné na: https://finance.yahoo.com/news/chinese-traders-otc-desks-bypass-141637620.html

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments