17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Charles Hoskinson: Cardano je 1,6 miliónkrát energeticky efektívnejšie ako Bitcoin

Charles Hoskinson: Cardano je 1,6 miliónkrát energeticky efektívnejšie ako Bitcoin

Generálny riaditeľ IOHK, Charles Hoskinson, počas nedávneho rozhovoru pre magazín Forbes hovoril o zelenej viere v Cardano. Tvrdí, že blockchain je 1,6 miliónkrát energeticky efektívnejší ako Bitcoin, najväčšia kryptomena.

Hoskinsonov komentár mal za cieľ priblížiť to, čo považuje za hlavnú výhodu dôkazu proof-of-stake (PoS), oproti dôkazu proof-of-work (PoW):

„Výhodou dôkazu proof-of-stake je, že nemáte gigantické režijné náklady a výdavky na energiu pri rozhodovaní o tom, kto urobí blok.”

Hoskinson samozrejme nie je jediným, kto sa zameriava na energetickú spotrebu Bitcoinu. 

Spoluzakladateľ spoločnosti Ripple, Chris Larsen, zašiel až tak ďaleko, že navrhol, aby Bitcoin nasledoval vodcovstvo Etherea vzdaním sa dôkazu proof-of-work (PoW), aby zostal dominantnou menou, hoci by bol takýto prechod technicky nemožný.

Obhajcovia kryptomeny komentáre o stope CO2 Bitcoinu rýchlo odmietajú. Štúdia, ktorú spoločne uskutočnili spoločnosti Square a Ark Invest, ukazuje, že špičková kryptomena by mohla skutočne urýchliť prijatie zelenej energie a ťažba zisku by bola cenovo dostupná.

Komercializácia spoločnosti Cardano

Hoskinson spomína, že na Cardano bolo od zavedenia hard forku Mary v marci spustených viac ako 10 000 natívnych tokenov. 

Po zavedení smart contracts so spoločnosťou Alonzo toto leto sa projekt potom podľa miliardára zameria na aktiváciu prvkov správy a riadenia, ktoré majú už zhruba 20 000 účastníkov.

Komercializácia Cardana bude zahŕňať zapojenie národných štátov a prilákanie miliónov používateľov, Hoskinson uvádza:

„Po aktivácii týchto vecí prebieha komercializácia platformy. Dostávame národné štáty k tomu, aby robili super veci, a prostredníctvom tohto modelu tlačíme dovnútra milióny používateľov.”

Zdroj:

U.TODAY, 2021. Charles Hoskinson: Cardano Is 1.6 Million Times More Energy Efficient Than Bitcoin. [online]. [cit. 2021-04-27]. Dostupné na: https://u.today/charles-hoskinson-cardano-is-16-million-times-more-energy-efficient-than-bitcoin

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments