21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Vitalik Buterin daroval 600 000 USD v ETH a MKR na pomoc...

Vitalik Buterin daroval 600 000 USD v ETH a MKR na pomoc Indii s Covid-19

Spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, Vitalik Buterin, venoval približne 600 000 USD v ETH a MKR na pomoc v súvislosti s ochorením Covid – 19 v Indii.

Prostredníctvom svojho účtu na Twitteri zdieľal Buterin dôkaz o svojom dare v hodnote 100 ETH v hodnote približne 228 648 USD spolu so 100 mil. KRR v hodnote 380 000 USD.

Buterin reagoval na výzvu od zakladateľa spoločnosti Polygon. Práve Sandeep Nailwal vyzval na donáciu ako formu pomoci pre Indiu. Krajina sa momentálne nachádza v kríze po ničivom nápore vírusu Covid-19.

Medzi ďalších jednotlivcov, ktorí sa rozhodli pomôcť, patrí bývalý CTO Coinbase a partner predstavenstva spoločnosti VC Andreessen Horowitz, Balaji Srinivasan, ktorý venoval približne 21,74 ETH v hodnote približne 50 000 USD.

Podľa Nailwala budú prostriedky smerované na získanie kyslíka, potravín a na prípadné pokrytie nákladov na vakcíny. Pri ochrane transparentnosti Nailwal potvrdil, že výdavky zverejní verejne.

Dar prichádza v čase, keď India pripravuje legislatívu zakazujúcu kryptomeny. Napriek tomu môžu orgány krajiny tento dar akceptovať, pretože predseda vlády, Narendra Modi, vyhlásil, že sa vláda po pandémii ocitla na kolenách.

Hoci je dar od Buterina osobného charakteru, do charitatívnych činností sa aktívne zapojila aj nadácia Ethereum.

Minulý rok nadácia údajne venovala 1 125 ETH organizácii UNICEF. Na inom mieste v roku 2019 zas venovala nešpecifikovanú sumu do krypto-fondu bitcoinov a ETH pilotného fondu UNICEF.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Ethereum co-founder Buterin donates $600k in ETH, MKR towards India’s Covid-19 relief. [online]. [cit. 2021-04-26]. Dostupné na: https://finbold.com/ethereum-co-founder-buterin-donates-600-in-eth-mkr-towards-indias-covid-19-relief/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments