25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Chainlink (LINK) aktualizuje svoju sieť

Chainlink (LINK) aktualizuje svoju sieť

Decentralizovaná sieť Oracle, Chainlink, oznámila spustenie novej aktualizácie Off-Chain Reporting (OCR) na sieti. Aktualizácia oznámená prostredníctvom blogu spoločnosti bude slúžiť ako náhrada za predchádzajúci model FluxAggregator. Toto uvedenie na trh predstavuje významný míľnik pre decentralizované siete Oracle, pokiaľ ide o škálovateľnosť.

Prevádzkové náklady sa pravdepodobne znížia až o 90% v dôsledku výrazného zlepšenia efektívnosti výpočtu dát v rámci spoločnosti. 

Implementácia OCR navyše umožňuje sieti Chainlink zvýšiť rozvoj univerzálne prepojených inteligentných kontaktov na trhoch s DeFi.

Toto zrýchlenie sa bude týkať aj ostatných priemyselných odvetví. Používatelia DeFi si môžu vychutnať okamžitú výhodu dát v reálnom čase rozšírených o inteligentné aplikácie, ktoré sa zvýšia 10-násobne.

Dôsledky pre ďalšie vlny pokroku v celom priemysle sú obrovské. Nárast on-chain tohto rozsahu má potenciál podnietiť ďalšie inovatívne opatrenia na trhoch DeFi.

Keď sa sprístupní viac súborov s údajmi, mohla by sa rozšíriť aj do rôznych ďalších sektorov s väzbami na decentralizovanú technológiu. 

Pomohlo by to tým, že by sme vývojárom inteligentných kontraktov poskytli nástroje, ktoré by mohli využiť na rastúcu škálu finančných trhov a produktov.

OCR predstavuje tretiu verziu klienta Chainlink Core. Od svojho zavedenia budú všetky uzly Chainlink súčasne obsluhovať klientov OCR aj Flux Monitor. Bude to prostriedok na generovanie bezpečnosti a škálovateľnosti prostredníctvom redundancie. 

Takýmto opatrením sa zabezpečí nevyhnutná automatická ochrana proti zlyhaniu. 

Toto zvýšenie objemu údajov mimo reťazca nie je jedinou výhodou, ktorú bude OCR predstavovať pre sieť Chainlink Network. Medzi ďalšie vylepšenia patrí zvýšená decentralizácia sietí Oracle, vyššia frekvencia on-chain aktualizácií Oracle, nákladovo efektívne pripojenie nových uzlov, ako aj zníženie preťaženia siete on-chain a latencie siete Oracle.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Chainlink (LINK) Announces Launch of Off-Chain Reporting Network. [cit. 2021-02-25]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/chainlink-link-announces-launch-of-off-chain-reporting-network/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments