27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cena XRP stúpla o 12% po pozitívnych správach v prípade Ripple-SEC

Cena XRP stúpla o 12% po pozitívnych správach v prípade Ripple-SEC

Cena XRP vzrástla o 10% po tom, ako bol zaznamenaný pozitívny vývoj v prípade medzi spoločnosťou Ripple a americkou komisiou pre cenné papiere.

Význam XRP 

Sudkyňa Sarah Netburn z Južného okresného súdu v USA charakterizovala XRP presne tak, ako ju charakterizujú právnici Ripple – ako menu aj úžitok.

Ak spoločnosť Ripple tvrdí, že XRP je mena (a nie cenný papier), celý prípad sa následne uzavrie. Zdá sa, že sudkyňa Netburn sa blíži k tomuto záveru.

Od tlačovej správy súdu SEC z 22. decembra bola z každej významnej krypto-burzy v USA XRP vypustená. 

Napriek tomu spoločnosť Ripple naďalej rastie na ďalších trhoch, ako je Ázia.

Ak však sudkyňa Netburn uzná príslušné použitie XRP ako meny pred aktívom, zvýšilo by to pravdepodobnosť, že sudkyňa Analisa Torres (primárna sudkyňa) bude stáť na strane Ripple.

SEC pripravuje potenciálnu cestu pre opätovné zaradenie XRP.

Spoločnosť Hogan tiež vzala na vedomie odpoveď SEC na otázku sudkyne Netburn o predaji nelegálnych cenných papierov.

SEC odpovedala, že iba spoločnosť Ripple a jej pridružené spoločnosti budú podľa časti 4 zákona o cenných papieroch zodpovedné za predaj nelegálnych cenných papierov.

Toto vyhlásenie samotné neumožňuje populárnym americkým burzám ako Coinbase a eToro obnoviť XRP. Napriek tomu iniciuje potenciálnu cestu nápravy.

Spoločnosť Ripple potrebuje konečné rozhodnutie ako životaschopná mena alebo prinajmenšom ako právna istota.

Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné presvedčiť sudcu a porotu, že XRP funguje v prvom rade ako mena a až potom ako druhá utilita.

V každom prípade reagovala cena XRP po správach pozitívne a na hodnote dolára sa zvýšila približne o 12%.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. XRP Price Surges 12% Following Positive News in the Ripple-SEC Case. [online]. [cit. 2021-03-23]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/xrp-price-surges-10-following-positive-news-in-the-ripple-sec-case/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments