13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cena Etherea prenasleduje nový historický miľník 2 000 $

Cena Etherea prenasleduje nový historický miľník 2 000 $

Ceny Etherea dosiahla nové historické maximum, viac ako 1 900 $, keď druhé najväčšie digitálne aktívum na svete neúnavne kráčalo k cieľu 2 000 $.

Po týždni prevažne bočného obchodovania sa cena Etherea konečne aktivovala počas štvrtkového ázijského obchodovania.

Podľa grafov spoločnosti Tradingview, ktorá cituje ceny na Coinbase, dosiahla hodnota ETH pred pár hodinami historické maximum, 1 920 $. 

Tento krok znamená nárast o 8,5% v deň, keď ETH aj BTC dosiahli nové maximá. Bitcoinové ATH prišlo v rovnakom čase, keď sa dotklo 52 675 $ podľa cien Binance na Tradingview.

Zisky Etherea boli za posledných 24 hodín väčšie ako zisky Bitcoinu, pretože sa od svojho prvého vrcholu 9. februára nijako zvlášť nepohli.

V roku 2018 sa cena Etherea zrútila takmer o 95%. Nasledujúcich 18 mesiacov strávilo ETH na minimách medzi 100 až 270 $ s krátkym tempom nad úrovňou v júni 2019.

Ethereum zo svojho trhu „Bear marketu” skutočne vystúpilo až koncom júla 2020, keď po prvýkrát za dva roky prekonalo 400 $. Boom DeFi toho roku zvýšil dopyt po ETH ešte vyššie, rovnako ako veľmi očakávané spustenie reťazca ETH 2.0. 

Do konca roka sa ETH obchodovalo na úrovni zhruba 700 $. Za osem týždňov odvtedy sa ceny vyšplhali na monumentálnych 170% na dnešnú úroveň.

Od začiatku roka sa ETH viac ako zdvojnásobilo a v súčasnosti je takmer dvojnásobné oproti predchádzajúcemu vrcholu v roku 2018.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Ethereum Price Chases $2,000 in Latest All-Time High Push. [cit. 2021-02-18]. [online]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/ethereum-price-chases-2000-in-latest-all-time-high-push/ 

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments