13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cena Etherea by mohla z dlhodobého hľadiska dosiahnuť 40 000 dolárov, tvrdia...

Cena Etherea by mohla z dlhodobého hľadiska dosiahnuť 40 000 dolárov, tvrdia Cameron a Tyler Winklevossovci

Dvojčatá Winklevossovci, ktorí spolu založili kryptomenovú burzu Gemini, ako aj rodinnú kanceláriu Winklevoss Capital Management, predpovedali, že cena Etherea môže v dlhodobom horizonte dosiahnuť 40 000 dolárov. Cieľová hodnota na konci tohto roka by sa mala pohybovať medzi hodnotou 5 000 a 10 000 dolárov.

Počas rozhovoru pre SumZero Winklevossovci poznamenali, že počas tohtoročného začiatku bull runu bolo Ethereum na úrovni 1 400 dolárov podhodnotené. Táto hodnota bola blízko predchádzajúceho historického maxima z roku 2017, zatiaľ čo sa cena Bitcoinu obchodovala na trojnásobku predchádzajúceho maxima.

Predtým, ako cena Etherea počas výrazného prepadu kryptomien klesla na 2000 dolárov, dosiahlo ETH svoje nové historické maximum prevyšujúce 4 300 dolárov. V čase písania článku sa hodnota podľa internetovej platformy CryptoCompare pohybuje okolo 2 700 dolárov. 

Cameron a Tyler sa zhodli s redaktorom, že rozumné rozmedzie ceny ETH do konca roka by bolo medzi 5000 a 10 000 dolárov. Ale z dlhodobejšieho hľadiska v ňom vidia potenciál a predpokladajú ďalší rast. Ten by mohol zvýšiť cenu až 10-násobne. 

Rozhovor sa uskutočnil v polovici mája, keď sa Ethereum obchodovalo nad 4 000 dolármi a Bitcoin okolo 50 000 dolárov. Dvojčatá opätovne potvrdili svoju predchádzajúcu predikciu ceny BTC, 500 000 dolárov. Podľa ich slov ale bude na naplnenie ich predikcie potrebné prekonať niekoľko existujúcich psychologických bariér. 

Počas rozhovoru dvojčatá Winklevossovci diskutovali aj o najväčších hrozbách Etherea. Argumentovali tým, že iný projekt bude musieť byť desaťkrát lepší, aby naň ľudia prešli, pretože ETH má „ ako prvý hýbateľ obrovskú výhodu”. Dodali:

„Na Ethereu sa toho buduje a deje veľmi veľa. To je to, na čo sa ľudia pozerajú. Musí sa stať rozšíriteľnejšie a použiteľnejšie. Má schopnosť lacno spracovať veľa transakcií.”

Dodali, že Ethereum 2.0 sľubuje riešenie problémov so škálovateľnosťou ETH. Napriek tomu sa so súčasným vzrušením na trhu „Ethereum môže stať obeťou váhy vlastného úspechu ak sa transakčné poplatky príliš zvýšia”.

To by mohlo znamenať prijatie niekoľkých iných sietí. Vzhľadom na to, že existujú ďalšie operačné systémy, ostatné protokoly prvej vrstvy môžu využiť príležitosť, ktorú vytvárajú vysoké transakčné poplatky Etherea. Medzi projekty, ktoré spomenuli, patria Solana (SOL) a Tezos (XTZ).

Podľa nich investori nákupom Etherea kupujú akcie projektov a protokolov, ktoré sú na ňom postavené. Pripodobnili to ku kúpe pôdy, na ktorej ľudia stavajú, čo účinne zvyšuje jej hodnotu.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bitc Ethereum’s Price Could Hit $40,000 in Long Run, Winklevoss Twins Say. [online]. [cit. 2021-06-05]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/ethereums-price-could-hit-40000-in-long-run-winklevoss-twins-say/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments