13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cathie Wood hovorí, že 5 % inštitucionálnych peňazí môže zvýšiť cenu Bitcoinu...

Cathie Wood hovorí, že 5 % inštitucionálnych peňazí môže zvýšiť cenu Bitcoinu o 500 000 dolárov

Zakladateľka spoločnosti Ark Invest si myslí, že cena Bitcoinu by mohla vyletieť o ďalších 500 000 dolárov, ak inštitúcie zvýšia svoje alokácie.

Generálna riaditeľka Ark Cathie Wood v rozhovore pre CNBC 9. decembra povedala, že kryptomeny sú len v malom množstve inštitucionálnych portfólií a že „inštitúcie sa presúvajú“ do Bitcoinu a ostatných kryptomien.

Tvrdila, že kryptomeny sú novou triedou aktív s „veľmi odlišnou koreláciou v porovnaní s inými triedami aktív” a len nehnuteľnosti sa im približujú. Dodala:

„Inštitucionálni manažéri sa musia pozrieť na nové triedy aktív, ktoré sa vyvíjajú a majú nízke korelácie. To je kľúčom k diverzifikácii a svätému grálu, pokiaľ ide o alokáciu aktív.”

Potom povedala, že ak inštitúcie prejdú na BTC tým, že v priebehu času pridelia približne 5% svojich portfólií Bitcoinu, mohlo by to zvýšiť jeho cenu o 500 000 dolárov.

Inštitucionálni býci stále akumulujú

Niektorí veľkí investori, ako napríklad spoločnosť MicroStrategy, poskytujúca cloudové služby, už navyšujú svoje pozície.

Dňa 9. decembra spoločnosť na čele s Michaelom Saylorom kúpila ďalších 1 434 BTC za približne 82,4 milióna dolárov. Spoločnosť MicroStrategy je na vrchole rebríčka korporácií, ktoré investovali do Bitcoinu. V súčasnosti vlastní 122 477 BTC v odhadovanej hodnote 5,9 miliardy dolárov v súčasných cenách.

Tesla je podľa BitcoinTreasuries na druhom mieste s 43 200 BTC v hodnote približne 2 miliardy dolárov. Spoločnosť Square Jacka Dorseyho, ktorú po novom nazýva Block, je s 8 027 BTC tretím najväčším inštitucionálnym držiteľom tohto aktíva.

Grayscale, najväčší kryptofond na svete, v súčasnosti podľa aktualizácie z 10. decembra spravuje aktíva v hodnote 46,6 miliardy dolárov . Leví podiel tohto fondu, okolo 68 %, je v jeho BTC fonde.

Americký štát Salvádor skúpil dip. Prezident Nayib Bukele pritom dokúpil 4. decembra ďalších 150 BTC.

Trhy sa môžu v súčasnosti korigovať. Príbeh je však stále optimistický. Cathie Wood by mohla mať pravdu, ak sa viac inštitucionálnych a korporátnych investorov začne snažiť zabezpečiť proti inflácií pomocou kryptomien.

Výhľad ceny Bitcoinov

Cena Bitcoinu dnes opäť ustúpila a podľa CoinGecko klesla o ďalšie 4 % na približne 47 800 USD v čase písania tohto článku.

Aktívum sa nachádzalo na úrovni 58 000 USD, nižšie ako pred týždňom, kým sa v priebehu hodín prepadlo o 16 000 USD. Po odraze od dvojmesačného minima na úrovni 42 000 USD, nie je Bitcoin stále schopný získať späť väčšinu strát, pretože sa mu nedarí prekonať vytúženú hranicu 50 000 USD.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Cathie Wood Says 5% of Institutional Money Can Increase Bitcoin’s Price by $500K. [online]. [cit. 2021-12-10]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/cathie-wood-says-5-of-institutional-money-can-increase-bitcoins-price-by-500k/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments