27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cardano: Aktualizácia protokolu „Mary" bude uvedená 1. marca

Cardano: Aktualizácia protokolu „Mary” bude uvedená 1. marca

Aktualizácia protokolu „Mary” bude uvedená 1. marca. Pri jej uvedení na sieť Mainnet sa očakáva nárast ADA o 474% v roku 2021.  

V stredu (24.2.) Spoločnosť IOHK, ktorá vyvíja protokol pre Cardano (ADA) oznámila, že 1. marca bude na mainnet použitá aktualizácia protokolu „Mary”, ktorá bude vyžadovať hard fork.

Aktualizácia protokolu „Mary” je dôležitou súčasťou zavedenia fázy 3 („Goguen”) vývoja Cardana. Ako vysvetľuje plán z Cardano, „tam, kde éra Shelley decentralizuje jadro systému, dodáva Goguen schopnosť budovať decentralizované aplikácie (DApps)”.

Éra Goguenu nie je len o pridaní podpory pre kontrakty:

„Goguen tiež uvidí vylepšenia základnej ponuky Cardano. Najvýznamnejšie je, že pridanie hlavnej knihy („multi-currency ledger”) ešte viac rozšíri užitočnosť Cardana a umožní používateľom vytvárať nové tokeny.”

„Vlastné aktíva by sa mohli použiť na ťažbu tokenov alebo„ NFT”, ktoré môžu slúžiť na predstavenie obrovskej škály digitálnych aktív. “

„Napríklad by sa mohol vyťažiť NFT, čo predstavuje zlomkový podiel na kapitále v iniciatíve lesnej biodiverzity. To by sa mohlo obchodovať na burzách digitálnych aktív a byť v držbe tých, ktorí chcú vyrovnať svoju uhlíkovú stopu prostredníctvom blockchainu Cardano,” uvádza Elliot Hill z Cardano Foundation. 

„Alternatívne by sa na vytvorenie jedinečného diela digitálneho umenia 71 navždy uloženého v blockchaine, mohol použiť natívny NFT založený na Cardane. Takéto NFT zaznamenali rastúcu popularitu medzi nadšencami blockchainu 34, ktoré majú využitie v online hrách aj vo svete zberateľských predmetov.

Hill ďalej uvádza: „Schopnosť vytvárať vlastné tokeny predstavujúce stablecoiny, zabalené aktíva a požičiavajúce tokeny protokolových nástrojov bude nápomocná pri prenášaní sveta DeFi do Cardana.”

Podľa údajov TradingView sa ADA v súčasnosti (24. februára o 19:27 UTC) obchoduje okolo 1,04 USD, čo je za posledných 24 hodín nárast o 16,64% (oproti USD) a o 474% (oproti USD) v medziročnom období.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Cardano’s ‘Mary’ Protocol Update Confirmed for March 1 Launch on Mainnet, $ADA Up 474% in 2021. [cit. 2021-02-26]. [online]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/02/cardanos-mary-protocol-update-confirmed-for-march-1-launch-on-mainnet/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments