13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Banque de France: Digitálne dlhopisy v hodnote 100 mil. EUR boli testom...

Banque de France: Digitálne dlhopisy v hodnote 100 mil. EUR boli testom CBDC

Európske finančné inštitúcie využívajú pilotné projekty na zabezpečenie digitálneho eura.

Ukazuje sa, že digitálny dlhopis v hodnote 100 miliónov EUR vydaný Európskou investičnou bankou začiatkom tohto týždňa bol vlastne pokusom o digitálnu menu vydanú Európskou centrálnou bankou (ECB).

Oznámenie francúzskej centrálnej banky, Banque de France, z 28. apríla odhalilo, že digitálny dlhopis bol vyrovnaný pomocou CBDC na blockchaine.

Dvojročný dlhopis bol emitovaný na verejný blockchain Ethereum 27. apríla. Nasledujúci deň bol dlhopis vyrovnaný, so splatnosťou 28. apríla 2023. Predaj viedli spoločnosti Goldman Sachs, Santander a Société Générale.

„Z technologického hľadiska si experiment vyžadoval vývoj a nasadenie smart contracts za bezpečnostných podmienok, aby mohla Banque de France vydávať a riadiť obeh tokenov CBDC a aby k transferu CBDC došlo súčasne s dodaním bezpečnostných tokenov do portfólia investorov,” uviedla Banque de France.

Banka tiež odhalila plány na ďalšie experimenty v budúcnosti s tým, že jej úsilie je súčasťou tlaku na poskytnutie dôkazov o prípadoch použitia pre európsky CBDC:

„V nasledujúcich mesiacoch uskutoční Banque de France v spolupráci s trhom ďalšie experimenty. Cieľom je posúdiť ďalšie využitie digitálnej meny centrálnej banky v medzibankových transakciách.”

Správa o tom, že EIB vydala dlhopis na Ethereum v stredu napumpovala cenu ETH na 2 709 USD. 

Danny Kim, šéf výnosov krypto-brokera SFOX, v rozhovore pre agentúru Reuters uviedol: „Oznámenie spustilo vzostupný inštitucionálny prípad použitia Etherea.”

Napriek vzrastu v oblasti ETH môže čakanie na digitálne euro ešte chvíľu trvať. Je to z dôvodu, že sa Európska centrálna banka pilotného projektu nezúčastnila.

V januári tohto roku prezidentka Európskej centrálnej banky, Christine Lagardeová, oznámila: „Vývoj digitálneho eura bude trvať ešte dosť času, aby sa stal bezpečným.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. 100M euro digital bond was a CBDC test, says Banque de France. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/100m-euro-digital-bond-was-a-cbdc-test-says-banque-de-france

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments