-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Bývalý prezident NYSE Group si zachováva svoj dlhodobý optimistický názor na Bitcoin

Bývalý prezident NYSE Group si zachováva svoj dlhodobý optimistický názor na Bitcoin

V rozhovore pre CNBC z 23. júna hovoril bývalý prezident NYSE Group, Thomas Farley, o Bitcoine a zlate.

Farley, ktorý je súčasným generálnym riaditeľom spoločnosti Far Point Acquisition Corp., pôsobil v období od novembra 2013 do mája 2018 ako prezident NYSE Group (ktorá vlastní NYSE), dcérskej spoločnosti  Intercontinental Exchange (ICE).

Krátke vyjadrenie ku kryptomenám poskytol počas 23. júna v rozhovore s Andrewom Rossom Sorkinom, spolumoderátorom „Squawk Box” od CNBC.

Farley povedal Sorkinovi:

„Myslím si, že Bitcoinu patrí kapitalizácia menšia ako bilión dolárov. Myslím si, že vyššia hranica patrí zatiaľ zlatu, ktoré má trhovú kapitalizáciu asi desať biliónov dolárov. Aby BTC niekedy premohol zlato, bude sa musieť stať viac akceptovanou forma meny. Úprimne si nie som istý, či sa to niekedy aj stane.”

„Pokiaľ ide o nedávne cenové pohyby, som z nich trochu sangvinický. Bitcoin je čiastočne volatilná trieda aktív, nakoľko je ešte stále nová. Nepochybujem, že z dlhodobého hľadiska to pôjde hore, avšak pôjde aj dole. Stále si myslím, že Bitcoinu patrí stúpajúci trend, a v priebehu piatich rokov sa toho eventuálne dočkáme.”

„Myslím si, že táto panika ohľadne využívania energie stojí za diskusiu, ale celkovo ju považujem za vyriešiteľnú, nakoľko blockchain v jeho jadre zvyšuje efektivitu a v skutočnosti bude časom prispievať k energetickej účinnosti. Vďaka tomu som stále veľmi optimistický ohľadom celej tejto triedy aktív.”

Zdroj: 

CRYPTOGLOBE, 2021. Former NYSE Group President Is Maintaining His Long-Term Bullishness on Bitcoin. [online]. [cit. 2021-06-27]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/former-nyse-group-president-is-maintaining-his-long-term-bullishness-on-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments