-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny BTC: Po Bidenovom zverejnení dohody o infraštruktúre dosiahol 35 000 dolárov, Paraguaj...

BTC: Po Bidenovom zverejnení dohody o infraštruktúre dosiahol 35 000 dolárov, Paraguaj predkladá bitcoinový návrh zákona

Cena Bitcoinu sa nakrátko obchodovala nad 35 000 dolárov, nakoľko akciový trh dosiahol nové maximá. Paraguaj sa chce stať druhou krajinou, ktorá príjme BTC ako zákonné platidlo.

Hodnota Bitcoinu (BTC) vzrástla, keď sa na Twitteri rozšírila správa, že zákonodarcovia v Paraguaji plánujú predložiť návrh zákona, vďaka ktorému by sa BTC stal zákonným platidlom. Krátko po objavení týchto nepotvrdených správ, sa cena Bitcoinu zvýšila na 35 289 dolárov. Neskôr sa mierne stiahla pod krátkodobú kľúčovú rezistenciu. 

Zatiaľ čo Fear and Greed index stále naznačuje sentiment extrémneho strachu, je potrebné poznamenať, že hodnota sa zvýšila zo 14 na 23 v priebehu jedného dňa, keď obchodníci začali vnímať pokles pod 29 000 dolárov a rastúci otvorený záujem o Bitcoin ako znamenie, že sa už súčasná korekčná fáza mohla skončiť. 

Fear and Greed Index. Zdroj: Alternative

Aj keď by sa sentiment obchodníkov mohol mierne zlepšiť, analytik portálu Cointelegraph, Marcel Pechman, naznačil, že investori by mohli skôr ako urobia rozhodujúce kroky počkať do 25. júna, kým vyprší platnosť štvrťročných futures a opcií na Bitcoin a Ethereum (ETH) vo výške 6 miliárd dolárov.

Akcie dosahujú nové rekordy, hodnota altcoinov rastie

Krypto-trh nebol dnes jediným trhom, ktorý vzrástol na hodnote. Tradičné trhy tiež stúpli na nové maximá. Stalo sa tak po tom, čo americký prezident, Joe Biden, prezradil, že so Senátom dosiahol dohodu o pláne výdavkov na infraštruktúru v hodnote 953 miliárd dolárov.

Po oznámení dosiahli S&P 500 a Nasdaq nové rekordy v denných maximách. Deň uzavreli s nárastom o 24,65 bodov a 97,98 bodov samostatne v tomto poradí, zatiaľ čo Dow získal v daný deň viac ako 322 bodov. 

Denná výkonnosť trhu s kryptomenami. Zdroj: Coin360

Ako by sa dalo čakať, altcoiny tiež prudko vzrástli, keď sa cena Bitcoinu a tradičné trhy vyšplhali vyššie. Ethereum (ETH) sa posunulo nad psychologicky dôležitú úroveň 2 000 dolárov, zatiaľ čo Tron (TRX) a Celo stúpli 26 % a 28 %. Zdá sa, že tento krok bol CELO spôsobený zalistovaním stablecoinov Celo Euro (cEUR) na burze KuCoin. 

Pred nedávnym nárastom cien začali údaje VORTECS ™ z Cointelegraph Markets Pro naznačovať optimistický výhľad pre CELO dňa 22. júna.

Skóre VORTECS ™, exkluzívne pre Cointelegraph, je algoritmické porovnanie historických a súčasných trhových podmienok odvodených z kombinácie dátových bodov vrátane sentimentu trhu, zobchodovaného objemu, nedávnych pohybov cien a aktivity na Twitteri.

Skóre VORTECS ™ (zelené) vs. cena CELO. Zdroj: Cointelegraph Markets Pro

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného grafu, skóre VORTECS ™ pre CELO sa vyšplhalo na zelené hodnoty. Dňa 22. júna dosiahlo maximum 73. Bolo to hodinu predtým, ako jej cena začala v priebehu nasledujúceho dňa stúpať o 56 %. Skóre VORTECS ™ 24. júna opäť získalo zelenú farbu a dosiahlo maximum 74, keď CELO začalo stúpať o ďalších 25 %.

Celková trhová kapitalizácia teraz predstavuje 1,4 bilióna dolárov a miera dominancie Bitcoinu dosahuje 46,6 %.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Bitcoin hits $35K after Biden reveals infrastructure deal, Paraguay proposes BTC bill. [online]. [cit. 2021-06-25]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-hits-35k-after-biden-reveals-infrastructure-deal-paraguay-proposes-btc-bill

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments