21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny BTC je „extrémna forma libertariánskeho anarchizmu", tvrdí partner spoločnosti AUM v hodnote...

BTC je „extrémna forma libertariánskeho anarchizmu”, tvrdí partner spoločnosti AUM v hodnote 3 miliárd $

Partner Odey Asset Management, Tim Bond, verí, že BTC môže potenciálne zastaviť normálne fungovanie spoločnosti. 

Bond v rozhovore pre MarketWatch označil Bitcoin za extrémnu formu libertariánskeho anarchizmu bez skutočného spoločenského úžitku.

Tvrdí, že schopnosť BTC meniť spoločnosť by mohla vysvetliť jeho popularitu medzi kľúčovými navrhovateľmi. 

„V tomto zmysle je BTC špičkou obzvlášť extrémnej formy libertariánskeho anarchizmu, ktorý je pravdepodobne dôvodom, prečo je v Silicon Valley taký populárny,” uviedol.

Bond, ktorý uviedol, že BTC nedrží varuje, že pokiaľ kryptomena nahradí nekrytú menu, výrazne to destabilizuje ekonomické plány vlád. Dodáva: „Ak BTC začne vytláčať nekryté meny, schopnosť vlád zdaniť, míňať a prerozdeľovať sa vážne naruší.”

Ďalej poukazuje na to, že ťažba BTC poškodzuje životné prostredie, a to s odkazom na nedávnu výpočtovú štúdiu z Cambridge University Center for Alternative Finance.

Prieskum poznamenáva, že ťažba BTC ročne zaberie 118,17 TWh elektriny. Bond dodáva, že toto aktívum nemá žiadnu hodnotu, okrem toho, že je špekulatívne a pomáha kriminalite prostredníctvom prania špinavých peňazí.

Odey Asset Management má v správe viac ako 3 miliardy $.

Bondove vyjadrenia prichádzajú po tom, ako niekoľko spoločností v Silicon Valley oficiálne prijalo BTC. Medzi nimi je aj výrobca elektrických vozidiel Tesla, ktorý investoval do BTC 1,5 miliardy $. To prispelo k jeho historickému maximu 58 000 $. Ďalšou spoločnosťou, ktorá prijala BTC je online platobná firma PayPal, ktorá umožnila transakcie s kryptomenami.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Bitcoin is an ‘extreme form of libertarian anarchism,’ says partner in $3B AUM firm. [cit. 2021-03-06]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/bitcoin-is-an-extreme-form-of-libertarian-anarchism-says-partner-in-3b-aum-firm/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments