17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny „BTC môže dosiahnuť 1 milión $ alebo aj viac," tvrdí generálny riaditeľ...

„BTC môže dosiahnuť 1 milión $ alebo aj viac,” tvrdí generálny riaditeľ spoločnosti Kraken

Líder krypto-burzy Kraken, Jesse Powell, v nedávnom rozhovore na tému budúcnosti Bitcoinu uviedol, že by BTC v budúcom desaťročí mohol dosiahnuť hodnotu 1 milión $. Jeho priaznivci tvrdia, že by mohol nakoniec nahradiť všetky hlavné fiat meny.

„Skutoční podporovatelia kryptomeny by vám na túto otázku odpovedali, že sa stane svetovou menou.” 

Extrémne predpovede vo svete BTC nie sú žiadnou novinkou. Podporovatelia tvrdia, že kryptomena je legitímnou triedou aktív a nie špekulatívnym výstrelkom. 

Dolár zostáva svetovou rezervnou menou a je referenčnou hodnotou pre globálny obchod napriek tomu, že jeho hodnota za posledný rok klesla.

„Dolár má iba 50 rokov a už zaznamenáva extrémne príznaky slabosti,” uviedol.

Powell dodal, že hodnotu BTC jedného dňa vidí tak, že prekročí trhovú kapitalizáciu dolára, eura aj ďalších mien.

Na začiatku obchodovania vo štvrtok skĺzla digitálna mena v USA o 3% a pohybovala sa okolo 49 000 $. Ceny vzrástli od začiatku roka 2020 takmer o 600%.

Kritici tvrdia, že BTC je v obrovskej stimulovanej bubline, ktorá po určitom cykle praskne podobne ako v roku 2017.

Krypto-burza Kraken momentálne ťaží z vyšších cien, pretože žne poplatky zo zvýšeného obchodovania. Kraken minulý mesiac rokovala o získaní nového financovania, ktoré by zdvojnásobilo ocenenie spoločnosti na viac ako 10 miliárd $.

„Osobne si myslím, že 10 miliárd $ je nízke ocenenie,” uviedol Powell. „Nemal by som záujem o predaj akcií za túto cenu.”

Generálny riaditeľ uznal potenciál prudkých výkyvov na trhu a uviedol, že ceny sa môžu „v ktorýkoľvek deň pohybovať nahor alebo nadol o 50%”.

Tento druh volatility je už dlho jednou z negatív BTC, ktorá trh odsúva skôr na špekulácie, než na prostriedok podnikania.

Zdroj:

BLOOMBERG, 2021. Bitcoin Could Reach $1 Million or More, Kraken CEO Says. [cit. 2021-03-07]. [online]. Dostupné na: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-04/bitcoin-could-reach-1-million-in-next-decade-kraken-ceo-says

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments