21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Blokchain Etherea zaznamenáva miliardové transakcie

Blokchain Etherea zaznamenáva miliardové transakcie

Kryptomena Ethereum na svojej ceste zaznamenáva ďalší historický míľnik. Podľa údajov prieskumníka blockchainu, Etherscan, dosiahla sieť Ethereum dnes 1 miliardu transakcií. 

Blokový reťazec Ethereum bol uvedený do života v roku 2015. V máji 2017 prvýkrát presiahol 100 000 denných transakcií, potom 1 milión v januári 2018, keď cena stúpla na rekordné maximá nad 1 000 $. Ukončenie ,,Bull marketu” a otvorenie ,,Bear marketu” znamenalo zníženie transakcií, ktoré sa pohybovali v priemere 500 000 až 1 milión denne. Od júna 2020 ale transakcie neustále vrcholili nad hranicu 1 milióna denne, čo bolo poháňané smerom nahor používaním aplikácií decentralizovaného financovania postavených na vrchole blockchainu.

Zvýšené používanie blockchainu zaťažovalo sieť; to tlačilo poplatky na čoraz preťaženejšom blockchaine hore. Sieť Ethereum 2.0 proof-of-stake uvedená na trh minulý rok, ktorá zatiaľ nie je plne funkčná, je navrhnutá na spracovanie väčšieho množstva transakcií , a to rýchlo.

Ak by denné transakčné sadzby zostali stabilné, blokový reťazec Ethereum by zasiahol 2 miliardy transakcií za viac ako dva roky. Používatelia dúfajú, že ETH 2.0 je pripravený fungovať stabilne omnoho skôr, ako ETH dosiahne tento míľnik.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Ethereum Blockchain Records 1 Billion Transactions. [cit. 2021-02-06]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/56837/ethereum-blockchain-records-1-billion-transactions

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments